Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎13-04-2012
0

informatie

buna ziua,

am achizitionat de cateva luni telefonul s4 mini, varianta fabricata in vietnam cu csc COA,

vreau sa va intreb daca pot trimite prin garantie, prin magazinul vodafone de unde l-am achizitonat, pentru o verificare a bateriei sau a telefonului ?

mentionez ca telefonul nu tine incarcat mai mult de 1 zi si un pic dar si consumul in modul idle este mare aproape 3% per ora (cu datele mobile dezactivate, wifi dezactivat, tinut numai pe 2G); bateria se incarca in aproape 3h in idle, care e ciudat, dar si se incalzeste telefonul atunci cand se incarca.

ma costa ceva aceasta verificare?

multumesc

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: informatie

Salut, b0g23!

CSC-ul ar trebui sa fie COA. Daca ti-ai instalat tu un alt firmware, adica COA(pentru Cosmote Romania), este posibil ca garantia sa fie anulata. 

Daca totusi, telefonul vine direct cu acest CSC din magazinul de unde l-ai cumparat, atunci expertiza va fi facuta de catre service-ul Vodafone si il vor aduce la conformitate.

Sa ai la tine certificatul de garantie si dovada achizitiei(factura). Poti merge la orice alt magazin.

Multumesc,
Tudor

Vodafone
Highlighted
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎20-03-2013
0

Si eu am cumparat de la magazinul online Vodafone un S4 mini fabricat in Vietnam si cu COA.
Alataieri am primit un update OTA de firmware care verificat pe sammobile apare ca apartinand de Cosmote.
Mi se pare ciudat sa cumperi la prelungire de abonament un telefon de la Vodafone si sa primesti updateurile de la Cosmote.
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut b0g23 si joey70!

Am sa va rog sa ma ajutati cu furnizarea IMEI-urilor telefoanelor pe care le detineti si numerele de telefon pe care ati facut achizitia. Voi face mai multe verificari impreuna cu colegii ce se ocupa de stocurile dispozitivelor.

Multumesc frumos!
Tudor

Vodafone
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎13-04-2012

salut, Tudor,

am rezolvat, telefonul avea un defect major, nu merge activat NFC, a fost trimis in service si i s-a schimbat placa de baza, acuma merge perfect, are si consum foarte bun.

merci oricum