Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-03-2015
0

probleme garantie samsung s6 edge

Buna ziua,

am achizitionat si eu in data de 22.04 un samsung s6 edge. in data de 05.05. am ajuns cu el la garantie datorita pierderii semnalului pe 4G. telefonul a fost resoftat, cei de la esd recomandandu-mi sa il folosesc pe 3g. in data de 08.05 am ajuns din nou in service cu acceasi problema specificand ca vreau inlocuirea telefonului.nici pana astazi nu am un raspuns de la ei. Din verificarile de pe siteul lor am observat ca asteapta piese pentru repararea telefonului. Nu mi se pare normal ca un telefon cu o defectiune din fabrica sa nu imi fie schimbat

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Re: probleme garantie samsung s6 edge

Salut, robertdany

Pentru a primi informatiile necesare cu privire la situatia intampinata, te rog sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Chat online.JPG

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-03-2015
0

dupa cum ma asteptam nici un ajutor din partea Vodafone

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, robertdany!

Situatia prezentata de tine apartine celor de Account Management, activitate pentru care Forumul Vodafone nu ofera asistenta, conform Termenilor si Conditiilor de utilizare a Forumului, ramura Utilizarea Forumului Vodafone.

Multumesc,
Adrian
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-08-2015
0

cei de la ESD trebuie inchisi !! Eu am avut un meci cu ei ....si degeaba..si ca tantalaul tot samsung am cumparat 

Membru
Postări: 36
Înregistrat: ‎10-03-2012
0

[ Editat ]

Am o problema similara cu un S6 (SM-G920F), 5.1.1, de la Vodafone Romania...

Problema cu netul: desi e conectat nu face trafic... dureaza 1-2 min apoi isi revine, merge "ceva" timp (pana la 1 ora), apoi iar pica... si tot asa.

Cel mai des observ ca raman fara net cand folosesc Waze sau alte aplicatii care sunt "dependente" de internet... (probabil pica mult mai des, dar nu observ eu)

Cand am fost in magazin cu problema... m-au aburit cu treaba aia ca se lcvreaza la retea pana la 1 septembrie si mi-au schimbat simul. Vad ca problema e cunoscuta, am gasit si pe XDA si aici... http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/help/mobile-network-data-connection-drops-t3097605

Cel mai des am vazut ca face cand schimba intre 4G si 4G+ (sau invers).

Ce pot face?

Am facut :Restart la tel, la conexiune, reset, update la ultima varianta de soft...

Later edit: https://forums.att.com/t5/Samsung-Discussion-Support/Galaxy-s6-poor-reception/td-p/4249311 - aici au schimbat telefoanele... (AT&T)

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, AndreiD!

Imi poti anexa tot aici, te rog, un screenshot sau text cu informatiile din Setari - General - About, care sa cuprinda si versiunea de baseband?

Voi trimite mai apoi feedbackul tau colegilor ce se ocupa de testarea telefoanelor pentru a gasi o solutie la un viitor update. Cat despre cel de-al doilea link, acolo informatiile sunt valabile pentru un telefon Samsung Galaxy S6.

Tudor

Vodafone
Membru
0

[ Editat ]

Salut,

Scuze pentru intarzierea cu care raspund... verific manual forumul (ca nu primesc mailuri cand raspunde cineva).

1. Am atasat poza.

2. Al 2-lea link este, dupa cum spui si tu, despre S6. Si problema mea tot cu S6 este. Si poza tot de la un S6. S6, S6, S6, in topic de S6. Emoticon fericit Cred ca suntem pe aceiasi pagina.

3. Azi chiar a exagerat. Am incercat sa vin cu Waze de acasa la work. N-am reusit. Pica netul din 2 in 2 SECUNDE!!! (fara exagerare). Desi era conectat, nu se actualiza. NU incarca nimic. Nu se conecta la internet nici un program (desi iconul era cu 4G sau 4G+) - oricum face la fel si pe 3G only.

PS: problema nu e de la versiunea de soft a Vodafone RO!

Daca te uiti pe XDA, vei vedea ca mai multi operatori, din mai multe tari (chiar si continente diferite) au aceiasi problema. Emoticon fericit

Lasa-i pe colegi in pace... Problema e mai de "sus"...

Membru
0

[ Editat ]

Mi-am luat un sim prelpay ieri - am refacut testele. la fel.

Acum tocmai am fost in service.

Le-am zis toata problema... concluzia lor: nu se reproduce defectul.

W.T.F.

L-am chemat pe tehnicianul care a testat, i-am explicat si lui ce seintampla (de ex ca trebuie sa fim IN AFARA CLADIRII si sa mergem pe strazi ca sa faca schim intre 3-4 g si intr + si fara,,,

Ca n-au ce sa faca ca e reteaua vodafone e nasoala. Serios?

I-am zis ca platesc eu decodarea. Sa-mi zica in ce retea sa-mi iau sim. Paaaai sa vedeti ca defapt in toata romania e problema asta cu 4G prea marketat. Serios???????

In S4 de dinainte cum mergea perfect ? ... pai ca S4 avea semnalul mai puternic.???

Ca sa-l folosesc in 3G si o sa fie mai bine. Pai si in 3g face LA FEEEEL!!!!!!!

La orice argument adus de mine, el avea replica.

Am fost la service-ul samsung.

Mai oameni buni. Voi glumiti?

Va bazati pe faptul ca un avocat, plangere la ANPC si un proces ma costa mai mult decat Inca un telefon? sau cum?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, AndreiD!

Iti multumim pentru mesaj. Bineinteles ca atunci cand nu esti multumit de o rezolutie a service-ului, in cazul de fata Regenersis, poti face o contra-expertiza. Ce au spus cei de la Samsung?

Tudor

Vodafone