Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 36
Înregistrat: ‎10-03-2012
0

Re: probleme garantie samsung s6 edge

Salut,

CIne e "Regenersis"?? La o cautare pe google apare ceva firma de support/service.

Eu nu am fost la ei, ci la ESD-ROM.

E irelevant ce au zis cei de la service acum.

Eu le-am dus telefonul si le-am zis ca pierde conexiunea in timp de merg prin oras, cu masina, pe jos.

Ei au facut un test, cica, la ei in cladire.

Apoi au zis ca nu se reproduce defectul. Emoticon fericit)

De aici si partea "comica" a situatiei.

[explicatie suplimentara: casa reproduci un defect trebuie sa (cel putin) reproduci conditiile in care apare]

Am gasit aceiasi problema la AT&T, postata pe XDA, si pe Softpedia si alte cateva site-uri...

Detaliaza putin partea cu "contra-expertiza" ca nu e clar ce trebuie sa fac eu si unde.

Putem oricand sa mergem cu telefonul prin oras ca sa "reproducem" defectul, dar presupun ca nu are nimeni vreun interes, nici operatorul (VF) si nici producatorul (Sams).

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut, AndreiD!

Contra-experitza se poate face la orice alt service agreat de producatorul telefonului in certificatul de garantie.
Telefonul a fost trimis in service din magazinele noastre sau ai fost personal cu el la service? Ai spus ca te-ai dus cu el la Samsung, colegul meu te intreba ce rezolutie ti-au oferit ei.

Regenersis este un alt service cu care colaboram.

Multumesc,
Ana

Membru
0

AnaM, Tudor,

Am spus din 12 septembrie ce "rezolvare" au gasit cei de la EDS (sediul din Caramfil).

Citez "concluzia lor: nu se reproduce defectul."

Membru
0

[ Editat ]

Mi-am cumparat un telefon identic (cu cel existent, adica: s6, alb, 32gb, 920F, necodat, la liber).

Am pus simul meu in el.

Surpriza: aceiasi problema! la trecerea din 4g+ in 4g sau mai jos (si invers) pierde "transferul" pentru cateva secunde (conexiunea pare ca e activa, deoarece iconita de net ramane prezenta in bara de sus).

"Felicit" pe aceasta cale si Samsung, si Vodafone, si ESD ROM pentru profesionalism.

Primul pentru ca a produs S2, S3, S4Active - care merg perfect, dar S6 nu.

Vodafone pentru cele 3 schimburi de sim - fara vreun efect.

ESD pentru "misto-ul 1" cu "nu putem sa reproducem problema (eu reclamand ca se pierde conexiunea in mers/deplasare in aer liber, iar ei testand in cladire, la punct fix).

si "misto-ul 2" ca reteaua vodafone e slaba la 4g (desi in orice alt model de tel a mers).

si "misto-ul 3" la intrebarea "ce operator sa aleg, daca vodafone e naspa" au raspuns cu "defapt in romania 4g e supra-maeketat"...

M-am resemnat. Mai si pierzi in viata. Mi-am comandat un modem "MiFi" si o sa folosesc asa cand am nevoie de conexiune stabila si neintrerupta.

Astept update-ul de soft promis de cineva pe pagina anterioara, cand mi-a cerut detaliile de soft/hard.

Pe surse, si ne "dovedibil" am informatia ca samsung nu vrea sa faca public, inca, aceasta problema, asteptand urmatorul update.

PS: am returnat telefonul, dar am pastrat pozele cu detaliile soft/hard.

PS2: am atasat detaliile de la ambele telefoane. Desi baseband e la fel, difera data softului.

PS3: att 1 si 2 sunt de la telefonul vechi. att 3 si 4 sunt de la telefonul nou. AM pus in 4 mesaje separate ca nu ma lasa sa atasez 4 fisiere la acelasi mesaj.

Membru
0

Membru
0

Membru
0

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, AndreiD!

Iti multumesc frumos pentru feedback si informatiile puse la dispozitie, le-am transmis colegilor ce se ocupa de testarea si aprobarea versiunilor urmatoare de soft pentru telefoane. Din pacate, nu pot sa iti ofer si o confirmare a termenului cand o noua versiune de soft va fi disponibila si daca aceasta va rezolva cu siguranta problema cu care te confrunti tu.

Tudor

Vodafone
Membru
0

A venit un mic update de aprox 90 mega.

Se instaleaza acum....

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Ne poti oferi si un feedback la 5 zile de la instalarea acestuia?

Tudor

Vodafone