Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

Re: samsung galaxy s 2

@vali79m a scris:
Cei care aveti SGS2 blocat pe vodafone ati primit update la ICS 4.0?
Zice ca ar fi aparut din data de 15.03.2012 dar kies-ul meu nu il vede inca updateul

Nici nu va sfatuiesc sa incercati sa puneti ICS-ul pe S2 deocamdata. A fost lansat in cateva tari "bananiere" gen: Ungaria, Italia, Polonia etc. Inclusiv Samsung a recunoscut ca nu este multumit de cum a implementat aceasta versiune pe S2 si ca din aceasta cauza nu isi permite sa faca aceasi greseala si pentru utilizatorii de Galaxy Note si le-a amanat si lor lansarea pentru ICS, scotand pentru ei doar o noua versiune de 2.3.6 Gingerbread.

Utilizatorii care au primit update-uri sau si-au facut ei singuri update la ICS pe S2 au avut numai reclamatii, de genul, baterie cu durata de viata mult mai mica, probleme la primirea apelurilor si ca de fapt e ca un fel de Gingerbread cu putin tunning nereusit.

Pe siteurile de profil ICS 4.0.3 este prezentat ca un mare esec si lansarea lui in acele cateva tari este doar o testare pe banii si nervii clientilor. A se vedea ca nu s-a lansat in Germania, Franta , Marea Britatnie unde chiar ar fi avut probleme serioase de imagine daca ar fi facut asa ceva.

Membru de bază
Postări: 196
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: decodare samsung galaxy s2

[ Editat ]

Buna danielmaracine,

Daca mai ai nevoie de lamuriri, sau daca nu ai gasit deja raspunsul pe forum, iata in plus cateva detalii:
Poti debloca telefonul cu 10.42 Euro (inclusiv TVA) la un magazin Vodafone (nu si la dealer), daca a expirat perioada contractuala.

Pentru deblocarea anticipata, in perioada contractuala, taxa de decodare este de 52,10 Euro (inclusiv TVA). Telefoanele achizitionate independent de serviciile de comunicatii Vodafone se decodeaza gratuit.

Trebuie sa ai la tine actul de identitate si factura de achizitie a telefonului. Termenul de rezolvare este de maxim 15 zile lucratoare de la solicitare.

Multumesc,
Valentina

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Daca am luat un nexus s de la vodafone cu abonament blocat in vodafone si i-am facut asigurare, dupa o periaoda de timp am folosit asigurarea si mi s-a dat un SGS 2 deasemenea codat pe vodafone, pot cere decodarea lui gratuit, deoarece nu mai este vorba despre modelul nexus s cu care am inceput abonamentul?

Membru de bază
Postări: 196

Buna, Vali!

Avand in vedere ca telefonul l-ai achizitionat cu abonament, blocat in reteaua Vodafone, indiferent daca ti se schimba aparatul, se pastreaza aceleasi conditii de deblocare pe care le-am mentionat mai sus. 

Multumesc,

Valentina

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Buna

ICS a fost lansat si in tari precum Norvegia, Suedia Finlanda si nici unul din colegii mei care au telefon in retelele din Norvegia nu se plange de probleme. 

Moderator
Postări: 2.729
0

[ Editat ]

Salu achimutz si bine ai venit pe forum.

In momentul de fata stim ca update-ul trebuie sa soseasca curand pentru utilizatorii din Romania.

Poti fi primul care afla asta abonandu-te pe Twitter la contul SamsungMobileRO. Te poti abona si prin SMS, gratuit, urmand pasii de aici.

Pe pagina Sammobile afli si ultimele versiuni disponibile pentru update in fiecare tara.

Intr-un mesaj de pe pagina de Facebook a celor de la Samsung Romania, persoana de acolo spunea in data de 21 martie:

Update-ul este in curs de validare si ar trebui sa fie disponibil la finalul acestei luni.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Highlighted
Vizitator
Înregistrat: ‎23-03-2012

Salut ionita123  , si eu am aceeasi configuratie cu a ta (de fapt nici n-am stiut ca se poate sa fie si altfelEmoticon fericit ) si folosesc fara probleme o aplicatie gratuita din android market -> "Data Enabler"

Un widget micut pe ecran face toata treaba Emoticon fericit

Bafta !

Vizitator
Înregistrat: ‎14-04-2012
0

Vede-ti ca aseara a aparut si pentru noi ICS eu in momentul de fata il downloadez si imediat instalez Emoticon fericit Doar prim Kies a aparut momental, OTA inca nu.

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Buna ziua,am ajuns in posesia SGS2  cu ajutoru retele-i Vodafone [pe aceasta cale le si multumesc tuturor care au facut acest  lucru posibil],,, de la nokiax6 si ma c-am baga in ceata il am de 2zile am luat ceva aplicatii de pe google play e ok...cum fac pt avertizarea de e-mail pe el ca la sms...?sti-ti cumva daca are ceva de genu profil ca la nokiax6 setari sonor ascendent...etc cartea instructiuni e cam sumara...alarma daca e inchis nu m-ai suna...poze-le iasa f bine...lucreaza detu-l de repede...probabil m-ai dureaza pana ai dau de capat...ton de apel trebuie pt fiecare contac in parte din grup...cateva incoveniente....alarma cum se regleaza pt cind este oprit sa sune?de unde descarc harta Romaniei pt navigare inclusiv indrumare vocala in Romana,,,nu prea merge..sa pui tonuri care vrei la unele chesti...in principiu poate pana ai dau de cap...multumesc tuturor pt ajutoru acordat va doresc SARBATORI FERICITE alaturi de ce-i dragi !!!!Emoticon fericitEmoticon foarte fericit

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Re: samsung galaxy s 2 setarii+conectare usb la pc...

Buna ziua,am luat sgs2 si nu sant prea multumit de el astfel..dupa ce am luat programu kies ce stari fac la tel pt a se conecta?alarma la ceas daca inchid tel nu m-ai merge...setarile la ecran de la 15 sec la 1 minut nu raman...nu pot pune din melodii la sms e-mail ce vreau...recomanda-ti desc de firm ware de pe kies?daca dau conectare wi-fi scade din trafic net mb?sa o las activa?are profilu-ri gen nokia?cum recomandati sa ramana setarile salvate?cum ma dezbonez pe forum la unele ab e-mail multumesc tuturor oz zi buna!!!!Emoticon fericit