Sony Ericsson

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎26-01-2017
0

Probleme garantie Sony Xperia Z3

Buna ziua,

Am un Sony Xperia Z3 achizitionat in urma cu 2 ani la portare. De atunci a fost trimis de 3 ori in service, iar la inceputul lunii ianuarie l-am trimis din nou cu probleme la camera si difuzor. Pe data de 18.01 l-am ridicat din magazinul unde l-am lasat si cand am ajuns acasa am vazut ca nu avea semnal si difuzorul tot baraia, doar camera o rezolvasera. Nu m-am putut intoarce imediat la magazin sa il trimit inapoi dar luni pe 23.01 l-am dus inapoi deoarece se intorsese cu o problema in plus.

Astazi m-au sunat de la service ca telefonul nu mai are garantie si ca nu este vina lor ca are o alta problema. Cand l-am lasat in ianuarie prima data, s-a reparat pe baza garantiei. In mod normal orice service acorda garantie la lucrarea facuta, iar pe certificat apar 10 zile prelungire. Iar problema cu lipsa semnalului a aparut in service nu a avut-o pana sa il trimit. Este vina mea ca nu l-au reparat bine si mai rau l-au stricat iar problema difuzorului nu au reusit sa o remedieze ?

Nu mi se pare normal cum au procedat si as vrea o alta opinie daca asa se procedeaza cu garantiile la dumneavoastra?

Avand in vedere ca platesc si asigurarea de 2 ani sa nu beneficiez de suport.

Imei ul telefonului este: 355188064367448

Multumesc,

Ioana Jurje