Sony Ericsson

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Sony Ericsson Xperia RAY ( ST18i )

Buna sorin2ro

In momentul actual nu detinem informatii privind data lansarii acestui update. Urmeaza sa revenim cu detalii in momentul in care le detinem.

O zi frumoasa, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Telefon bun pacat ca are probleme cu semnalul( Convorbirile se intrerup chiar daca sunt intr-o zona de acoperire cu semnal maxim). Am dus telefonul la garantie, la incapabila firma REGENERSIS, sperand ca imi vor rezolva problema si voi avea si eu un telefon normal(adica pentru scopul in care a fost creat, sa vorbesc la el). ... nu... cu REGENERSIS  nu se poate. Telefonul s-a intors inapoi cu mentiunea Defect Neconfirmat( mentionez aceasta problema nu este odata la nuj cat timp si mai exact 1 din 7-10 apeluri se intrerupe. Precizez si ca mi-am schimbat cartela SIM crezand ca e de la ea). Si colac peste pupaza, sunt atat nepasatori cu lucrurile altora ceva de speriat. Cand mi-am predat telefonu am specificat sa nu mi se umble la folia de protectie care era perfect atasata fara bule de aer sau mai stiu eu ce. Cand s-a intors de la garantie surpriza: Folia dezlipita intr-un colt in asa fel in cat nu mai merge lipita si prin urmare trebuie sa-mi cumpar alta folie. Este deja al 2lea telefon de care isi bat joc(primul fiind un N95 la care i-au rupt piciorusele de la carcasa din spate si la fel ca si acum ce credeteti, au venit  cu aceeasi explicatie: nu sunt ei de vina. RUSINE REGENERSIS. pacat Vodafone ca au contracte cu asa firme incapabile

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna liviu_ciob

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat cu codul IMEI al telefonului si voi adresa sesizarea colegilor de la Regenersis urmand sa revin cu un raspuns. 

Daca doresti, pot sa inaintez o sesizare departamentului care se ocupa de verificarea semnalului. Am nevoie de urmatoarele informatii tot in mesaj privat:

• Numar de telefon care este folosit in acea locatie;
  • Numar de contact;
  • Numele tau;
  • Localitatea;
  • Strada / Numar;
  • Judet;
  • Coordonate geografice;
  • Dispozitiv folosit;
  • Descrierea in detaliu a situaiei din locatie si a verificarilor facute.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎25-12-2012
0

cit mai costa acest telefon

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut rosuemil!

Telefonul acesta nu se mai gaseste in promotia actuala de telefoane de la Vodafone. Din ce observ, mai este pe site la partenerul nostru, Ilex GSM dar nu si in stoc. Te poti abona prin email ca in cazul in care va mai reveni sa fii notificat.

Multumesc,
Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Despre Regenesis tot ce ai spus este adevarat. Eu patesc la fel cu un Xperia Ray si dupa 18 zile de stat la ei l-am primit cu defect neconfirmat. Am refuzat sa-l ridic de la Arsis, am sesizat Vodafone de 10 zile si tot nimic. Ieri, telefonul era inca la Arsis in sertar ca nu se gasesc solutii, cica. Am sesizat si ANPC, sa vedem ce zic si ei. Telefon la schimb nu am primit asa ca mai am putin (4 zile) si fac o luna fara telefon.Vodafone mi-au facut favoarea sa-mi scada din abonament luna trecuta dar au zis ca a fost o exceptie si ca de acum platesc abonamentul intreg chiar daca nu beneficiez de telefonul luat la pret subventionat platind un abonament mai mare decat nevoile mele. Deci acum stau fara telefon, dar platesc abonament.Multumesc Vodafone, multumesc Arsis si mai ales multumesc Regenesis. Abia astept sfarsitul contractului, mai am cateva luni si gata cu Vodafone din cauza Regenesis. Si am chiar 3 abonamente.

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut cristian68m,

Imi pare rau pentru situatia intampinata.

Trimite-mi, te rog, numarul de telefon si codul IMEI al telefonului prin mesaj privat pentru a verifica situatia si te voi ajuta Emoticon fericit

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Buna seara la toata lumea! Revin dupa aproape un an de la postarea mea in care ma vaitam de proastele servicii oferite de firma de garantie contractata de Vodafone. Sa nu credeti cumva ca de atunci si pana acum s-a intamplat vreo minune astfel incat telefonul sa mearga perfect cum zic cei de la Regenersis, nici vorba.Merge chiar mai prost, problemele au persistat si s-au si agravat in sensul ca se intampla si mai des intreruperea convorbirilor si celebrele 10-15 secunde in care nu ma pot intelege cu interlocutorul. Dar, nu asta e problema, a devenit obisnuinta sa primesc un telefon important si sa-mi cer mii de scuze pentru situatia jenanta. Imi doresc sa multumesc Vodafone Romania pentru deosebitul interes ce il prezinta atunci cand se apropie sfarsitul perioadei contractuale. Chiar astazi am fost sunat de o domnisoara de la departamentul de fidelizare, normal sunt un client fidel daca nu v-ati dat seama ce merita toata atentia. Ma bucur enorm sa vad ca atunci cand Vodafone are nevoie de mine ma cauta cu atata interes, dar eu cand am nevoie de Vodafone sa-mi rezolve problemele de care sunt direct raspunzatori ca doar am contract cu ei, arunca vina de la unii la altii. M-a bucurat cei drept apelul de astazi si minunata oferta ce am avut onoarea sa mi se faca,ca doar sunt client fidel sa nu uitam. Nu conteaza ca minunata oferta era chiar cu 40% mai scumpa decat platesc in prezent abonamentul. Conteaza ca imi ofereau de 3 ori mai multe minute in retea de care sa ma "bucur" cand vorbesc cu cineva si mi se intrerupe convorbirea sau nu ma pot intelege. 

Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, liviu_ciob!

Situatia referitoare la semnal se manifesta si pe alte telefoane? Daca nu, atunci poti trimite telefonul pentru o expertiza in service, iar colegii de acolo sa te ajute cu rezolvare

La momentul respectiv, colega mea Cristina si-a aratat disponibilitatea de a te ajuta prin trimiterea unei solicitari catre departamentul de RadioFrecvente, putem face asta si acum, am nevoie de urmatoarele informatii pe care sa mi le trimiti printr-un mesaj privat:

• Numar de telefon care este folosit in acea locatie;
  • Numar de contact;
  • Numele tau;
  • Localitatea;
  • Strada / Numar;
  • Judet;
  • Coordonate geografice;
  • Dispozitiv folosit;
  • Descrierea in detaliu a situaiei din locatie si a verificarilor facute.

Weekend placut!

Tudor

Vodafone