Sony Ericsson

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎16-04-2012
0

Re: Sony Z3 Compact Firmware Update 23.0.1.A.5.77(79)

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎29-01-2014
0

Buna ziua.

Roxana? Nici o veste de la colegii implicati in partea de update? Au trecut deja doua luni de cand Sony a lansat respectiva versiune de software si se pare ca Vodafone RO e singurul operator care inca nu s-a aliniat...

Multumesc,

Seba

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare, Seba!

Nu este comunicata o data exacta in ceea ce priveste disponibilitatea update-ului in cauza si, pentru moment, nu avem noutati in acest sens. Spune-mi, te rog, versiunea actuala a sistemului de operare ti-a creat probleme la utilizare sau ai observat anumite bug-uri? Este o functionalitate specifica a noului sistem de operarare care te intereseaza ?

Multumesc,
Roxana

Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎09-12-2014
0

Buna Roxana_M

Update-ul aduce imbunatatiri serioase pe partea de audio unde in convorbiri modul speaker, volumul este redus desi este dat la maxim

Alte imbunatatiri se regasesc ca si bug fix si una dintre ele spre exemplu este aplicatia SMS standard care la deschidere ii trebuiesc 2 secunde pentru a afisa arhiva de mesaje SMS. Dupa acest update acest timp dispare

Aceste lucruri au fost observate prin comparatie cu acelasi aparat "nebranduit" cu ultimul update realizat

Nu inteleg de ce totusi se intarzie asa mult. Practic este soft-ul realizat de catre Sony iar Vodafone doar il adapteaza cu aplicatiile Vodafone Ro (care fara suparare din ele sunt utile doar 10%)

O seara buna

Razvan

Începător
0

Buna Roxana_M

Nu ar strica ca si Vodafone Ro sa aiba un blog / rubrica asemanatoare cu ce exista in Vodafone Australia

Mai jos link-ul 

http://community.vodafone.com.au/t5/Software-Updates/bd-p/update

Razvan

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, Razvan_Anitoaei!

Cunoastem blogul respectiv si iti multumim frumos pentru feedback, il vom avea in vedere.

Tudor 

Vodafone
Începător
0

Si deci vreo noutate referitor acest update? A mai trecut o saptamana.

Nu m-as supara daca am fi informati ca Vodafone Ro nu intentioneaza sa actualizeze telefoanele cu acest update. Cel putin nu mai asteptam

Multumesc 

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎29-01-2014
0

Eu am renuntat sa mai astept. Emoticon fericit Xperia Z3 Compact merge flash-uit fara unlock de bootloader - exista tutorial pe xda developers. Asa ca, incepand din weekend rulez ultima versiune disponibila pt Europe Unbranded. Emoticon care face cu ochiul

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎26-02-2014
0

[ Editat ]

Si Z3 D6603 la fel merge flash-uit fara probleme si fara sa afecteze garantia, cat timp e flash-uit cu soft oficial Sony. Eu deja am bagat Central Europe 1 *.77. Merge perfect.

L.E.: Customizare 1288-7914

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎28-01-2015
0

Am sunat de 5 ori pana acum :
1. Nu mai știu ce a zis
2. Se lucrează la el
3. Ia softul de pe internet, adică flash-uri (consultantul mi-a sugerat asta!! )
4. Nu e la noi, e la sony ( după ce am sunat și la Sony România, mi s-a confirmat ca e de vina Vodafone)
5. Nu exista, n-are cum, nu suntem noi de vina, nu e la noi, nu îl facem noi.

O sa mai sun mâine iar, și în fiecare zi pana e cineva în măsură să ne zica ce se întâmplă, ca asta e bătaie de joc!!