Sony Ericsson

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎09-12-2014
0

Re: Sony Z3 Compact Firmware Update 23.0.1.A.5.77(79)

Iti inteleg frustrarea

Te sfatuiesc sa nu iti mai ocupi timpul cu acest update prin Vodafone

In schimb iti recomand sa mergi pe site-ul xda.developers si acolo vei gasi instructiuni clare cum poti scrie tu ultima versiune

PS: NU se pierde garantia deoarece nu se deblocheaza bootloader-ul. NU se umbla nici la SIM lock

Razvan

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, danielandreic!

De regula, nu sunt oferite informatii in avans despre data de lansare a unei noi versiuni de soft pentru ca oricand pot aparea intarzieri din partea producatorului sau a operatorului. 

In momentul in care acesta va fi disponibil, vei primi notificare pe telefonul tau Z3 Compact.

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎04-03-2015
0

Am inteles ca de saptamana viitoare o sa fie disponiibil update-ul la Android 5.0 Lolipop, aveti informatii despre cand o sa fie disponibil si pentru utilizatorii Vodafone Romania?

De asemenea, e foarte neprofesional sa oferiti raspunsuri de genul "In momentul in care acesta va fi disponibil, vei primi notificare pe telefonul tau Z3 Compact."

Pentru niste bloatware Vodafone sa nu avem acces la ultimele actualizari, nu mersi, probabil o sa apelez la solutia de pe xda.

Moderator
0

Salut, Diegys!

Iti multumim pentru feedback. Asa cum spuneam mai sus, nu sunt oferite informatii in avans despre data de lansare a unei noi versiuni de soft pentru a nu insela asteptarile clientilor in cazul unor intarzieri. 

Te mai asteptam.
Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎20-04-2012

Incepand cu 16.03.2015, a inceput distribuirea versiunii 23.1.A.0.690 (Android 5.0.2) pentru dispozitivele Sony din gama Z, iar Vodafone romania nu vrea sa ne ofere informatii cu privire la update-ul distribuit in urma cu peste 3 luni la data de 11.12.2014 pe 90% din pietele lumii pentru a nu ne insela asteptarile in cazul unor intarzieri........... 

Daca nici dupa 3 luni nu numai ca nu a fost distribuit acest update relativ minor in comparatie cu 23.1.A.0.690 de catre Vodafone Romania , nici macar nu a fost comunicata nici un fel de informatie concreta ( decat  o sa va apara pe telefon cand este lansat) cu privire la acest fapt, va dati seama cand vor lansa versiunea de Android 5.0.

Nu doresc sa supar sau sa jignesc persoane, dar mi se par lipsite de curtoazie si respect fata de client asemenea raspunsuri in contextul acestei situatii.

Moderator
0

[ Editat ]

Salut, B22LGB!

Am sa citez informatia pe care i-am transmis-o si colegului de forum Matei, in urma cu cateva minute, pentru ca raspunsul este valabil pentru orice model de telefon oferit de noi.

[...] in rolul acesta[de moderatori] avem acces restrans la informatii de acest tip. Suntem aici mai mult pentru situatiile in care pot fi/aparea probleme cu versiunile curente de software pentru modelele de telefon comercializate de Vodafone Romania si pentru a le comunica mai departe sau dupa caz, a veni si cu o solutie.

Multumesc anticipat pentru intelegere, update-ul va fi disponibil in perioada urmatoare.

Tudor

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎28-01-2015

Salut

Acum am mai intrat sa ma uit...pe telefon e urata treaba, nimic nimic

Si m-am interesat deja la Sony Romania cam acum 1 luna, update-ul sta la Vodafone in momentul de fata !!

Ultimul apel la Relatii cu Clientii mi-au zis ca da, inca se lucreaza la el... Dar sunt 3 luni !!

Chiar daca voi doar moderati , asa cum noi ne punem of-urile pe aici si voi incercati sa ne raspundeti...nu puteti sa trimiteti catre cineva mai sus ca sa ii traga de guler pe cei responsabili pt un update minor sa intarzie 3 luni??

Am cautat pe net, da, Sony da update la 5.0 in tarile baltice pana acum din ce am vazut, deci in maxim 1 luna il da si la noi...Dar se va bloca la vodafone, poate de Paste avem update-ul minor, si pana in octombrie trecem si noi la 5.0, utilizatorii de abonament la Vodafone.

NE RESTRICTIONATI ABONAMENTUL DACA INTARZIEM, DAR DACA VOI INTARZIATI 3 LUNI SA NE OFERITI SUPORT, NU SE INTAMPLA NIMIC.

CE SE INTAMPLA ACUM DE FAPT, ESTE FAPTUL CA VA ACOPERITI COLEGII AIA CARE DORM PE EI SI NU FAC NIMIC ! 

Vizitator
0

[ Editat ]

Razvan, nu imi dau seama acum, dar imi poti da ceva detalii sa ma uit pe xda?

Nu prea as vrea sa fac asta, dar daca mai intarzie 1 luna, fac campanie mare pe orice mijloc posibil, ca asta e nesimtire.

Vizitator

Tin sa anunt ca Orange RO tocmai au dat update la versiunea 23.1.A.0.740, care este al 4lea update care vine la Sony Xperia Z3 Compact de la firmaware cu care iese din fabrica.

Vodafone Ro, inca are versiunea de fabrica, de anuntat nu anunta nimeni nimic, asa ca va fie rusine ca va considerati firma de renume, mai ales RO, ca observ ca Vodafone din alte tari au dat 23.1.A.0.726, ceea e totusi ceva, dar romanasii nostri care se lauda ca sunt cei mai buni si cei mai cei, ii doare undeva de clientii lor Emoticon fericit

RUSINE CA FACETI TARA SI SONY DE RAS CU INDIFERENTA VOASTRA !

Oricarui prieten si pe unde pot o sa le povestesc de incompetenta voastra si indiferenta voastra fata de clienti si suportul lor pt telefoane, si ii directionez spre Orange, ca observ ca baietii de acolo stiu ce fac, si se intereseaza pt ultimul telefon Sony aparut, si nu dau update intai la Z1 si Z2, si apoi la Z3, dar de, tipic romanesc si mai ales tipic Vodafone RO nu?

Dragi moderatori, inainte sa ne dati cu var ca update-ul se da treptat global si dureaza si etc...mai bine nu mai scrieti nimic, ca si asa au trecut 5 luni fara 2 saptamani cu 4 update-uri, iar reteaua voastra, se face ca ploua.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-04-2015

cred ca acest lucru e un foarte bun motiv pentru rezilierea unui contract ( nu ai acess la ultimele update-uri date de producator ) , practic nu ai nici un fel de suport software ca sa nu mai vorbim ca pot fi update-uri de securitate . Baietii de la Vodafone nu prea isi fac treaba !!!!! Trebuie sa facem reclamatii , e in intersul nostru pana la urma . Nu tebuie sa suferim noi pentru incompetenta altora !