Sony Ericsson

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎09-12-2014

Re: Xperia Z3 / Z3c Android 5.0.2 upgrade

[ Editat ]

Buna ziua,

Multumesc pentru raspuns

Sa spunem ca va inteleg motivul pentru aceste intarzieri....dar ceva nu se leaga

Sa inteleg ca numai Vodafone Romania dintre toate tarile europene unde acest telefon este vandut cu brand Vodafone, se asigura ca noul soft ofera si serviciul Volte?

Intreb asta deoarece pe lista Sony avem codasi din nou Vodafone Romania si Italia (cf print screen)

sony_status.png

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut,

Tudor s-a referit la faptul ca Xperia Z2 a avut prioritate fata de Z3  in ceea ce priveste update-ul dat fiind anuntul de aici referitor la compatibilitatea cu serviciul VoLte.

Multumesc,
Ana

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-04-2015

Moderatorii raspund jalnic la intrebari, serviciile Vodafone sunt proaste, probmelatice si observ ca nimeni dintre cei vinovati nu doreste sa schimbe asta, Consider ca am cumparat un telefon (scump) varf de gama + banii dati pe abonament lunar pentru a ma bucura de ultimele update-uri si aplicatii iar Vodafone imi cenzureaza acest drept. Nu mi se pare normal ca terminale mai vechi sa fie privilegiate sau mai rau cele nebrdanduite sa se bucure de noutate. Inteleg sa nu functioneze telefonul cu alta cartela, si mi se pare normal, dar nu concep sa ii limitati utilizarea si sa va bateti joc de clienti.

Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎09-12-2014

Buna ziua,

Doar pentru informare:

Adica 5.0.2

O zi buna tuturor

orange ro.png

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎29-04-2015

Eu mi-am pus singur 5.0.2 nu avea sens sa astept dupa amaratii de la Vodafone RO, fara sa deblochez telefonul, fara a pierde garantia Sony, asta dupa ce un prieten cu Z3 cu probleme luat de la Vodafone l-a dus la garantie la Sony si s-a intors cu android 5 fara soft modificat de Vodafone.

Avand in vedere ca ei nici macar upgrade-ul din decembrie nu l-au implementat inca nu stiu cand o sa apara cel de acum.

Pentru cei interesati se poate instala in cateva minute la 5.0.2 si scapati de bloatware-ul Vodafone.

Eu l-am ales pe cel din Ukraina care are si butonul Close all.

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706

Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎18-05-2012
0

Foarte interesant. De cand ai acea versiune de Ucraina pe telefon si ce poti sa ne spui despre ea? Ai remarcat probleme?

E posibil sa merite sa pui acest Stock Firmware de Ucraina doar pentru butonul de close all. Nu stiu daca pentru Romania se va lansa cu sau fara acest buton.

Eu nu am inteles foarte bine ce se va intampla la update-urile urmatoare; inteleg ca vei continua sa primesti update-uri OTA dar nu am inteles daca depinzi in continuare de Vodafone. Adica primesti update-ul ca si cum ai fi cumparat telefonul la liber sau in continuare il primesti cand il lanseaza Vodafone Romania?

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎29-04-2015
0

Nu am avut nici o problema, merge perfect, am versiunea de 2 saptamani, cred ca merita orice stock firmware care are 726 in coada, si da primesti updateuri OTA fara nici o treaba cu vodafone, practic cand cei din sony ucraina (la liber) mai scot un update o sa imi apara si mie. Oricum o sa vezi ca dupa ce faci un update cum scrie pe pagina aia, data viitoare nici nu trebuie sa mai astepti la OTA, cand apare o versiune care iti place o poti pune din prima zi din alta parte / tara Emoticon fericit

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎13-08-2014

Vodafone Romania ! Sunteti jalnici . Pe 15 martie am cumparat un Z3 pentru fratele meu de la voi , liber de contract (ca aveam o reducere speciala de martie) si am fost foarte incantat ca era in cutie Sony , fara brandul Vodafone si cu putin bloatware , insa faptul ca nici dupa 2 luni nu exista update de firmware pentru el , iar pentru Xperia Z2 da - va spun toata treaba asta . Va bateti joc de clienti si calitatea voastra se vede , semnalul a inceput sa vina si sa plece in functie de zone , update-uri pentru terminalele vandute nu eliberati , bataie de joc .

Pai atunci ar trebui sa mut eu si cele 2 numere pe care le mai am la voi in Orange sau Digi . Daca la primul telefoanele Sony deja au primit update , la cel de-al doilea le poti lua cu pretul liber / rate , nu umflat ca la voi ! Am un Galaxy Express2 care la fel a fost uitat de voi la update-uri , in schimb toata Europa a primit , Vodafone Romania NU !
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎26-04-2015
0

softul din ucraina contine si limba Romana ? Multumesc.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, dan1985!

De regula, incepand cu Gingerbread 2.3, toate ROM-urile Android, includ si limba romana, ai informatia aici.

Tudor

Vodafone