Timp liber

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: :))

- Ce cuplu frumos sunt noii nostri vecini! El o iubeste, ii aduce flori. Tu de ce nu faci asa?

- Ai rabdare s-o cunosc mai bine...!!!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru veteran

Un tip îşi bagă capul pe uşa frizeriei şi îl întreabă pe frizer cât timp are până poate să fie şi el tuns.

Fiind o zi foarte aglomerată, frizerul se uită în jur şi răspunde: “cam două ore” şi tipul pleacă instant.

Peste câteva zile, acelaşi tip intră în frizerie şi întreabă cât are până poate să fie tuns. Find o zi şi mai aglomerată frizerul se uită în jur şi răspunde: “cam trei ore” tipul închide uşa şi pleacă.

Peste câteva zile acelaşi intră în frizerie şi întreabă cam în cât timp poate fi tuns, frizerul se uită în jur şi răspunde: “cam o oră jumătate” tipul se întoarce şi iese din frizerie.

Frizerul, deja curios, îl roagă pe Ion:

- Ioane du-te un pic după el că vine de ceva timp şi tot întreabă cât timp are până să fie tuns dar nu se întoarce niciodată

Ion pleacă în urma tipului. În jumătate de oră Ion intră în frizerie râzând în hohote.

- Ei, şi unde se duce tipul ăsta după ce pleacă de aici?

Ion în genunchi de râs, cu lacrimi în ochi, roşu la faţă, se uită la frizer şi îi răspunde:

- LA TINE ACASĂ!!!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru veteran

Un oltean se duce-n vizita la un prieten din Moldova.

Ies ei la o bere şi stînd la masă văd doi muncitori: unul săpa un şanţ cam de 40 cm lăţime şi 60 cm adîncime; la cîţiva metri în spatele lui, celălalt astupa groapa... Olteanul nu se poate abţine şi-i întreabă pe cei doi care-i treaba. Unul din ei răspunde:

- Dom'le, în mod normal. echipa noastră e formată din 3 oameni: unul sapă groapa, altul pune cablul, iar cel de-al treilea o astupă, numai că ăla de punea cablu' este în concediu...

HTC One 32 GB Black
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?

Vodafone
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Banc :)))))

- Iubitule, imi iei un telefon mobil?

- Pai si celalalt?

- Celalalt imi ia o tableta

Vodafone
Membru veteran

[ Editat ]

Doi prieteni stau de vorba:
- De ce esti suparat?
- M-am certat cu sotia.
- De ce?
- Nu ne intelegem in legatura cu concediul. Eu vreau in Thailanda. Ea vrea sa vina cu mine.

HTC One 32 GB Black
Membru veteran

Vecinii noștri sunt o familie veselă. 
- Cum vine asta? 
- Ea aruncă cu farfuriile după el. Dacă-l nimerește, râde ea. Dacă nu, râde el. Emoticon fericit)

HTC One 32 GB Black
Membru veteran

O blonda merge la interviul de angajare:
- Buna ziua, domnisoara ! Imi puteti spune varsta dumneavoastra?
Blonda numara pe degete si spune:
- 19!
- Inaltimea?
Blonda vede pe masa o ruleta chinezeasca de 5 m, o ia, se masoara cu greu si zice:
- 171 cm!
- Imi puteti spune prenumele dumneavoastra?
Blonda a tacut cateva secunde bune, poate chiar un minut insa in acest timp strangea ochii si misca din cap fredonand o melodie. Pana la urma insa spune:
- Maria!
Cel ce conducea interviul intreaba contrariat:
- Inteleg ca a trebuit sa numarati pe degete pentru a va afla propria varsta! Inteleg si ca nu v-a interesat pana acum ce inaltime aveti si a trebuit sa va masurati aici. Dar nu inteleg de ce v-a trebuit atat de mult timp sa va spuneti prenumele!
- A trebuit sa-mi aduc aminte versurile: "Cine sa traiasca, cine sa traiasca,… La multi ani!…"

HTC One 32 GB Black
Membru veteran

Un tânăr absolvent al secţiei de Management era foarte încântat de postul pe care se angajase într-o importantă companie multinaţională.
În prima zi sună la Bufet, ţipând în receptor:
- Adu-mi o cafea! Şi viteeeeeză!!!
La celalt capăt al firului răspunde o voce gravă:
- Cred că ai format un număr greşit; ştii cu cine vorbeşti, dobitocule?
- Nu, răspunde tânărul angajat.
- Eu sunt Directorul General, imbecilule!!!
- Dar tu stii cu cine vorbeşti, dobitocule? ţipă tânărul mai tare ca prima dată.
- Nu, răspunde Directorul surprins.
- Perfect!… şi închide.

HTC One 32 GB Black
Highlighted
Membru veteran

La oficiul pentru plasarea forţei de muncă vine într-o zi un bătrânel.

- Domnule, am un nepot în provincie şi aş vrea să-l aduc în Capitală. Ce locuri de muncă aveţi?

- Păi, avem un post de vânzător de ziare, câştigă 6 milioane pe lună.

- Prea mult, zice moşul. El e din provincie, vine aici în Bucureşti, dă de bani şi se strică. Poate aveţi ceva mai modest.

- Vânzător în piaţă, 4 milioane pe lună, plus ce mai pică.

- Tot e mult, zice moşul. O să-i strice cu femeile, taică. Ceva la un milion, un milion jumate n-aveţi?

- Ba da, dar pentru salariul ăsta trebuie studii superioare.

HTC One 32 GB Black