Timp liber

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: ZAMBETUL DE SEARA

O broscuta testoasa se plimba prin padure. Cu chiu cu vai, se suie ea într-un copac. Cam într-o ora ajunge si ea în vârful copacului. De acolo, scoate piciorusele în afara carapacei si îsi da drumul în gol. Cade si dupa ce îsi recapata cunostinta, o ia de la capat: iar se urca, ajunge în vârf, iar îsi da drumul în gol. Cade ca bolovanul, îsi recapata cunostinta, iar îi trebuie o ora sa se urce pâna în vârf, iar se arunca. Si tot asa… În acest timp, doua pasari stateau pe o craca si dicutau:
- Auzi draga, crezi ca e momentul sa îi spunem micutei noastre ca a fost adoptata?

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Un francez,un italian si un român calatoreau cu acelasi avion pe locuri apropiate. La un moment dat, dupa câteva coctailuri, francezul si italianul au început sa se laude:
- Noaptea trecuta am facut dragoste de patru ori cu sotia mea, spuse francezul. Dimineata, când m-am trezit, ma asteptau niste clatite delicioase iar ea mi-a spus ca ma adora.
- Eu am facut dragoste cu sotia mea de sase ori noaptea trecuta, spuse italianul. Dimineata ma astepta o omleta gustoasa, iar ea mi-a spus ca eu sunt singurul barbat din lume cu care ar face dragoste.
Românul tacea…
- Tu de câte ori ai facut dragoste cu sotia ta noaptea trecuta? întreba dispretuitor italianul.
- O singura data, raspunse românul.
- Si ce-a zis sotia ta dimineata, rânji francezul?
- Nu te opri, Jenele !!

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

- Ce faci acolo? ma întreaba nevasta-mea.
- Uite, zic, tocmai ma uitam la un film nou pe DVD.
- E misto?
- Bestial, ar trebui sa-l vezi si tu neaparat.
- Dar cum se cheama?
- Eh… Titlul e în engleza si oricum nu cred ca ai sa întelegi daca-ti spun…
- Cum sa nu înteleg?! raspunse ea frustrata. Spune-mi macar primul cuvânt din titlu si îti voi demonstra ca o sa-mi dau seama imediat despre ce e vorba!
- “The”, îi raspund.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: Bancuri

[ Editat ]

Intr-o discoteca in Germania intra un rus, pe tricoul caruia scria mare: "Turcii au trei probleme".

Nu sta mult si se aproprie un turc de el:

- Ce faci bah aici? Cauti bataie?

- Asta e prima voastra problema, va luati de oricine fara sa fi facut nimic.

Dupa vreo 5 ore dupa ce se termina totul si lumea pleaca acasa, la iesire pe rus, il asteptau o turma de turci.

- Asta e a doua voastra problema, nu va rezolvati singuri problemele, si veniti in turma.

Turcii cum au auzit au scos cutitele la el.

- Si asta e a treia voastra problema, intodeauna veniti la un schimb de focuri cu cutitele!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru veteran

[ Editat ]

Un avion zbura spre Montreal, cand o blonda se ridica de pe locul ei de la Economic Class si se aseaza pe un loc de la First Class.
Insotitorul de zbor o vede si o roaga sa-i arate biletul. Apoi, ii spune blondei ca ea a platit un loc la Economic Class asa ca va trebui sa se aseze in spate.
Blonda ii da replica: „Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la Montreal si am de gand sa stau aici!”
Insotitorul intra in cabina pilotilor si le spune de bomba blonda care nu vrea sa stea pe locul platit ci sta la First Class. Copilotul se duce la ea si incearca sa-i explice din nou cum stau lucrurile.
Blonda ii raspunde la fel: „Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la Montreal si am de gand sa stau aici!” Copilotul ii spune pilotului ca – probabil – vor trebui sa astepte pana la aterizare si acolo sa o dea pe mana politiei si sa fie arestata.
Pilotul ii raspunde: „Ce spui?…e blonda?…Ma ocup eu atunci. Sunt insurat cu o blonda. Eu vorbesc „limbajul”!
Se duce la blonda, ii sopteste ceva la ureche, la care ea :”Oh, ma scuzati…” si se muta inapoi pe locul ei de la clasa Economic.
Insotitorul de zbor si copilotul sunt uimiti si il intreaba ce i-au spus de a reusit s-o faca sa se mute la locul ei fara sa mai faca scandal.
„I-am spus ca First Class-ul nu merge la Montreal!„

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru veteran
0

Într-un atelier auto, un mecanic se afla în mașina și se adresează unui coleg:
- Gigi, ia vezi bă daca merg luminile la mașina asta... Deci...
- Frânele?
- Merge...
- Marșarier?
- Da...
- Semnalizarea?
- Da... Nu ... Da... Nu...

HTC One 32 GB Black
Membru veteran

Bulă la școală:

Profesoara: - Spune repede cinci animale din Africa!

Bulă: - Patru elefanți și o girafă.

HTC One 32 GB Black
Membru veteran
0

Fiul discută cu tatăl sau:
- Tată, să ştii că totuşi mama conduce automobilul mai bine decât tine!
- Eşti sigur? Eu n-aş spune aşa ceva!
- Dar tu singur ai afirmat că n-ai putea să faci nici 10 metri cu frâna de mână trasă, pe când mama a reuşit să parcurgă aşa 12 km!

HTC One 32 GB Black
Highlighted
Membru veteran
0

Mama, incercand dimineata sa-si trezeasca fiul:

- Trezeste-te, e tarziu! Trebuie sa te duci la scoala!

- Dar, mama nu vreau sa ma duc! Ma urasc toti acolo...

- E datoria ta!

- Da-mi un motiv...

- Esti profesor!

HTC One 32 GB Black
Membru veteran
0

Un tip la volanul unui Mercedes ultimul tip face pană, exact în fața unui spital de nebuni.
Se apucă omul să schimbe roata, dar dupa ce scoate roata cu probleme și o pune pe cea de rezervă, dă din neatenție cu piciorul peste cele patru piulițe, care cad într-un canal.
Un nebun, agățat de gardul spitalului stătea și se uita la om, care încerca cu disperare să scoată piulițele din canal și nu reușea. După 15 minunte nebunul îl intreabă:
– Hombre, poti ajunge cu mașina până la primul service cu roțile prinse în câte trei piulițe fiecare?
– Da, cum sa nu, ar fi suficiente.
– Pai, atunci, de ce nu scoți câte unul de la fiecare dintre celelalte trei roți și pune-le la roata asta…
– Bai, da’ deștept ești.. cum dracu' de te țin ăștia închis în spitalul de nebuni?!
– Păi, eu sunt nebun, nu tâmpit…

HTC One 32 GB Black