Timp liber

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: Bancuri!

Femeia poate fi lovită doar cu o floare. Şi, preferabil, fără ghiveci!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Re: Bancuri!

- Nu ştiu ce să fac cu străbunicul meu: îşi roade unghiile tot timpul.
- Şi al meu făcea la fel, dar l-am dezvăţat rapid.
- Cum? I-ai legat mâinile?
- Nu, i-am ascuns dinţii.

===

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Bancul bancurilor!!!

[ Editat ]
Un oltean, întors recent dintr-o excursie la Londra, îi povesteşte prietenului lui:

- Am cunoscut o englezoaică şi, cu toate că nu ştiu engleza şi nici ea româna, ne-am înţeles de minune. I-am desenat o farfurie cu mâncare şi direct m-a luat la un restaurant. I-am desenat un pahar şi ea m-a luat la un bar şi tot aşa până spre dimineaţă, când ea mi-a desenat un pat. Dar ştii ce m-a uimit cel mai tare? Cum a ştiut că sunt tâmplar?

Emoticon foarte fericitEmoticon foarte fericit

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP

Re: Bancul bancurilor!!!

Un profesor de matematica, observand ca are ceva probleme cu chiuveta din bucatarie, a fost nevoit sa cheme un instalator. In urmatoarea zi, instalatorul a venit, a strans cateva suruburi, a infiletat cateva chestii, apoi totul a functionat ca inainte. Profesorul a fost multumit. Totusi, cand instalatorul i-a dat nota de plata, acesta a fost socat. Profesorul:
– Asta inseamna o treime din salariul meu lunar!!!
Pana la urma, totusi, a platit, iar instalatorul i-a zis:
– Va inteleg, sa stiti. De ce nu veniti la firma noastra, sa depuneti dosarul pentru o slujba de instalator? Veti castiga de trei ori mai mult decat o faceti acum. Dar nu uitati, cand depuneti dosarul, sa le spuneti ca ati terminat doar 7 clase. Nu le plac oamenii educati.
Prin urmare, profesorul nostru si-a luat o slujba de instalator, iar viata lui a devenit mai usoara din punct de vedere financiar. Tot ce trebuia sa faca era sa stranga un surub-doua.
Intr-o zi, seful companiei a hotarat ca trebuie ca fiecare angajat sa se duca la seral, pentru a-si termina si clasa a 8-a. Profesorul nostru a trebuit sa mearga, evident. S-a intamplat ca primul curs sa fie de matematica. Profesorul, vrand sa vada nivelul de cunoastere al studentilor, i-a intrebat formula ariei cercului. Cel pe care l-a numit a fost chiar profesorul. Ajungand la tabla, si-a dat seama ca a uitat formula, asa ca a inceput sa o deduca. A umplut tablele cu integrale, diferentiale etc. La sfarsit, rezultatul pe care-l avea era „minus pi r patrat”. Neconvenindu-i acel minus, s-a apucat iarasi de calcule, de la inceput. Nimic nu s-a schimbat, tot acelasi rezultat a obtinut. De fiecare data a obtinut aceeasi chestie. S-a uitat putin spre clasa, speriat, moment in care a observat ca toti instalatorii ii sopteau:
– Schimba limitele de integrare!

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Re: Bancul bancurilor!!!

La un restaurant, o mamă stă la masă cu copilaşul ei de 10 ani.

Copilul se joacă prosteşte cu o monedă de 10 bani, o bagă în gura, şi la un moment dat o înghite din greşeală. Începe să tusească.
Se pare ca se asfixiază. Mama strigă după ajutor, în timp ce copilul  începe sa se facă vînăt.

De la o masă vecină sare un domn, îi trage copilului pantalonii jos si îl strînge tare de bilute ! Copilul urlă de durere şi scuipă moneda din gît.

Mama e uluită, şi după cîteva minute, îşi revine din spaimă şi gâtuită de emoţii îi multumeste domnului:
- Aţi fost extraordinar, credeam ca o să-mi moară copilul! Sunteţi medic ? 

- Nu,doamnă. Eu lucrez la FISC.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Fw: nici iadul nu mai e ce-a fost...e bine sa fii roman !

Unu' moare si ajunge in iad. Acolo, descopera ca exista cate un iad pentru fiecare tara . Merge in iadul german si intreaba:                
  - Ce ti se face aici ?                                                                                                                     
  - Pai, ce sa-ti faca, te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.                                                                                                                              
  Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:           

- Ce ti se face aici ?                                                                                                                     
  - Pai,te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza  pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.
  Pe urma verifica iadul american, francez, italian si primeste raspunsuri asemanatoare.                                                    
  Apoi, ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada  foarte, foarte mare la intrare.                                              
  - Ce ti se face aici ?                                                                                                                     
  - Pai,te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma  te aseaza pe  un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul
  roman.                                                                                                                                      
  - Pai, este cam la fel ca in celelalte iaduri, de ce vrea  atata lume sa intre ?                                                        
  - Pentru ca scaunul electric nu functioneaza , nimeni nu vine sa-l repare, cuiele de la pat au fost furate si vindute iar dracul roman este un fost senator, care , semneaza de prezenta si  se duce la  bar. 

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

10 bancuri bune!

1. Somnul adanc ajuta la
 prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la
 volan.  Emoticon fericit

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

Re: 10 bancuri bune!

[ Editat ]

2. Daca stiam cat esti de sarac, nu ma mai maritam cu tine!
- Si eu cand iti ziceam ca esti tot ce am pe lume, de
ce nu ma luai in serios?

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

3.
Ce vor avea afisat la pompa, in 2015, benzinariile:
Fa-ti plinul si primesti cadou o masina.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru VIP
0

6.
- D-le avocat, prostia unui barbat poate constitui motiv de divort?
- Nu, este doar motiv pentru casatorie.

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator