Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-04-2016
0

Platinum 7 - restart-uri dupa update oficial

Buna, recent am facut ultimul update la telefon 170FLN1. De atunci am intampinat probleme la stabilitatea sistemului, programe care nu se deschid sau se inchid pur si simpu, blink-uri de display, si in final restart ... problema care pana acum nu a aparut niciodata intr-un an jumate. Mentionez ca am resetat telefonul de 2 ori dar problema persista, azi chiar s-a restartat de unul singur telefonul stand pe masa... Ce ma sfatuiti sa fac?

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎25-01-2016
0

Re: Platinum 7 - restart-uri dupa update oficial

Din păcate și al meu Smart Platinum 7 a devenit complet instabil după ultimul update. Inițial am dat vina pe o serie de aplicații la care eram BETA user, dar le-am dezinstalat și am trecut pe canalul de release stabil. Din păcate nu ele erau problema.

L-am reinstalat deja de 2 ori în această după-amiază dar numai conectat la priză; cum îl scot de pe charging și îl las pe baterie în câteva minute intră într-un boot loop de 5-6 ori, după care se oprește singur.

Este o situație extraordinar de frustrantă, am găsit aceași problemă și pe forumul din UK.

Mâine de dimineață merg să îl las la o verificare în magazin.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-04-2016

Salut,

Nu m-am lasat invins si am luat la mana toate aplicatiile folosite de mine pana acum fara probleme,  le-am instalat pe rand la cateva ore distanta ... problema a fost cu un app de weather, care din motive necunoscute imi dadea peste cap tot sistemul de operare fara sa lase vreun log pe undeva sau vreun mesaj de eroare ... aiurea... am revenit la vechiul wunderground Emoticon fericit) ... si asa s-a rezolvat problema!

Highlighted
Moderator
Postări: 671
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna, 

Ne bucuram ca ai reusit sa rezolvi aceasta solicitare. O saptamana cat mai usoara iti dorim!

Multumesc,

Madalina 

Vizitator
Înregistrat: ‎25-01-2016
0

Buna, la mine problema s-a rezolvat in service. Au înlocuit bateria, ieri l-am recuperat si totul pare OK acum.
Vizitator
Înregistrat: ‎24-01-2014
0

Din păcate se întâmplă și așa.

Am pățit și eu ceva similar, dar am resetat telefonul la setarile din fabrică, instalând update-ul anterior.

Se poate încerca și asta.

Succes.

DiaLari
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎05-03-2015
0

am si eu ac. problema. am dat factory reset dar nu am scapat de probleme. s-au mai rarit dar nu am scapat de ele. il duc in service (pare a fi de la baterie ca la o restartare imi arata bateria 0% desi o aveam inainte de restart la 60%).