Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎26-05-2012
0

Re: Regenersis refuza reparatia tabletei Vod. SMART TAB 3 10" pe baza garantiei,dar cu 925 ron

Dupa cum arata in poza,este defect de fabricatie,s-au reparatia a fost facuta de cineva care nu cunoaste meserie,socul mecanic este scos din discutie,mufa este prinsa cu 4 picioruse groase care tin partea metalica de placa.

Deci defect de fabricatie sau reparatie defectuoasa.Vorbesc(subscriu)in cunostinta de cauza deoarece si eu ma ocup de astfel de reparatii,sint electronist,ma lovesc aproape zilnic de astfel de defecte si stiu cu ce ma confrunt.

Cu 925 ron schimbi toata placa,nu stiu de ce au cerut aceasta suma.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: Regenersis refuza reparatia tabletei Vod. SMART TAB 3 10" pe baza garantiei,dar cu 925 ron

[ Editat ]

Buna yanis2ooo

Noi, moderatorii de pe forum, sau consultantii de la *222, *777 preluam solicitarea si o adresam service-ului nostru partener urmand sa ne ofere informatii privind procesul receptionarii/verificarii/reparatiei aparatului.

In mesajul anterior am oferit informatiile primite fara a modifica continutul. Precizez ca service-ul Regenersis nu este autorizat sa efectueze reparatii asupra tabletelor Lenovo ci doar screening, si in urma acestei constatari daca sunt indeplinite criteriile impuse de producator, se repara prin inlocuirea cu o tableta primita de la producator.

Pentru cazul de fata reparatia nu este acoperita de garantie, prin urmare taxa de 900 ron reprezinta costul noului aparat primit de la Lenovo.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
Postări: 27
Înregistrat: ‎28-03-2014
0

[ Editat ]

Buna!

"Dupa cum arata in poza,este defect de fabricatie,s-au reparatia a fost facuta de cineva care nu cunoaste meserie,socul mecanic este scos din discutie,mufa este prinsa cu 4 picioruse groase care tin partea metalica de placa.

Deci defect de fabricatie sau reparatie defectuoasa.Vorbesc(subscriu)in cunostinta de cauza deoarece si eu ma ocup de astfel de reparatii,sint electronist,ma lovesc aproape zilnic de astfel de defecte si stiu cu ce ma confrunt.

Cu 925 ron schimbi toata placa,nu stiu de ce au cerut aceasta suma."

Ai opinia unei persoane specializate, care a postat-o si pe forum.

Chiar este adevarat, ca au bonusare de la producator sau de la sefii lor ca sa nu repare defectele, astfel diminuand costurile (cheltuielile) ?

Membru de onoare
0

Buna yanis2ooo

Poti solicita o contraexpertiza la un alt service. Producatorul ne-a recomandat servskills.

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

Buna!

Nu o aduc la vodafone?

Nu o trimite-ti voi la contraexpertiza?

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Salut, yanis2ooo!

Pentru contraexpertiza, predarea tabletei se face direct in service-ul unde doresti efectuarea acesteia.

Asa cum a mentionat si colega mea, producatorul a recomandat ServskillsDetalii despre modalitatile de contact, cat si despre adresa service-ului, vei gasi accesand link-ul de aici.

Multumesc,
Roxana

Începător
0

[ Editat ]

Buna!

In primul rand, nu EU doresc contraexpertiza. VOI TREBUIE SA VA DORITI SI SA CERETI CONTRAEXPERTIZA,  PENTRU CA VOI (VODAFONE) SUNTETI VINOVATI DE ACEASTA SITUATIE ! Asumati-va responsabilitatea.

Intrebarea mea era si o repet din nou : TABLETA NU TREBUIE RETRIMISA DE VODAFONE PENTRU CONTRAEXPERTIZA? NU VODAFONE ESTE BENEFICARUL BANILOR MEI ? De ce clientul trebuie sa faca tot, iar Vodafone doar sa-mi incaseze banii si sa emita facturi? 

Poate reusesti sa-mi raspunzi punctual la intrebari si sa nu mai dai raspunsuri evazive (ai curaj, ca nu patesti nimic). 

Cu stima, 

Bogdan Necsoiu

Membru de onoare
0

Buna yanis2ooo

Tableta ta a fost scoasa din garantie, informatia a fost oferite si de mine intr-unul din mesajele anterioare, astfel in situatia in care contesti raspunsul oferit de service-ul nostru partener ai posibilitatea sa soliciti o contraexpertiza, costurile fiind suportate de tine. 

Producatorul ne-a recomandat service-ul Servskills intrucat pot verifica modelul tabletei tale. 

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

Buna !

In concluzie, voi, Vodafone nu va asuma-ti nici un fel de raspundere.

Ultima intrebare: daca cei de la sevice vor confirma ca tableta nu a suferit socuri mecanice si ca probabil sunt defecte de fabricatie, CE SE VA INTAMPLA? CE DECIZIE VETI LUA? O SA GASITI O REZOLVARE?

Va intreb pentru ca nu vreau sa-mi pierd timpul si banii degeaba. 

Astept urgent raspunsul tau.

Highlighted
Membru de onoare
0

[ Editat ]

Buna, yanis2ooo!

Vodafone colaboreaza cu service-ul Regenersis care, dupa caz, pe baza certificatului de garantie verifica/repara/constata un defect.

Daca decizi sa efectuezi contraexpertiza te asteptam cu raspunsul primit. Ramane sa discutam la momentul respectiv care sunt pasii pe care ii putem urma, daca se impun.

Multumesc,

Cristina