Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎31-08-2013
0

Vodafone 875(smart mini) problema internet!

Buna ziua,am si eu o problema cu conectarea la internet de pe telefonul Vodafone Smart Mini...mi-am achizitionat acest telefon de o saptamana,doua.Cand am bagat cartela prima oara in telefon am primit un mesaj cu setari si am salvat optunea cu internet.Mentionez ca am trecut de la cartela la abonament.Netul a mers foarte bine pana aseara...cand vroiam sa ma conectez la internet...din nefericire nu a mers...nici nu imi apare acel H mic deasupra semnalului...ce e de facut?Cu stima!P.S:Nu am umblat la setari deloc...si am fost la un centru vodafone si nu au rezolvat treaba...poate exista o modalitate...sper sa nu fie telefonul defect.Va multumesc pentru timpul acordat!

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: Vodafone 875(smart mini) problema internet!

[ Editat ]

Buna user123

Setarile de internet pentru modelul tau de telefon sunt urmatoarele: 

Vodafone Internet pe Mobil
Menu – Settings – More Networks – Mobile Networks – Access Point Names – Apasam Menu – New APN
Name: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
APN type: default
Bearer: Unspecified
Apasam Menu – Save
Menu – Settings – More Networks – Mobile Networks – Mobile data – bifat

Am verificat numarul tau de telefon, si am resetat parametrii din sistem. Am rugamintea sa faci o inchidere/redeschidere de telefon si sa accesezi internetul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
0

Va multumesc foartee mult!! Daca voi mai avea vreo problema va anunt!Inca o data multumesc!

Membru de onoare

[ Editat ]

Sa inteleg ca ai reusit sa te conectezi?Emoticon fericit

Am rugamintea sa iti alegi un alt nume de utilizaor deoarece in momentul actual figurezi cu numarul tau de telefon.
Trimite-mi optiunea ta printr-un mesaj privat sau prin raspuns la aceasta postare.

De asemenea in momentul in care ai timpul necesar, poti intra aici pentru a verifica cum iti poti seta aplicatia 3G Watchdog care te ajuta sa iti monitorizezi traficul de date. Abonamentul tau iti ofera 150 MB trafic pentru internet care se pot consuma rapid.

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

Pai as dori acest nume Marian Anica! multumesc!

Începător
0

Buna ziua!Din pacate am dat de o problema destul de grava si anume:astazi mi s-a descarcat telefonul complet si l-am conectat la calculator sa il incarc.Mi-a aparut acea baterie mare si imi aparea ca se incarca brusc s-a inchis si a aparut acea imagine cu logo-ul vodafone...am asteptat,am asteptat si nimic...am scos bateria am bagat-o la loc si la fel sta acea imagine in continuu.Cred ca este o ptoblema de soft si banuiesc ca trebuie trimis in service.Din pacate nu as vrea sa stau fara telefon o saptamana sau doua pentru ca imi place foarte mult.Ar exista alta metoda in afara de cea cu trimisul telefonului in service?Cu stima si va multumesc pentru timpul acordat!

Membru de onoare

Buna MarianAnica

Ai incercat sa incarci telefonul doar prin cablu de date prin alimentarea de la calculator? Ai testat daca se incarca in momentul in care pui aculumatorul la o sursa de curent?

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

Da am incercat imi apare acea baterie mare pe ecran si imi apare ca se incarca(adica se misca acele liniute)Multumesc!

Membru de onoare
0

[ Editat ]

Am inteles. In situatia care nu se aprinde poti incerca hard reset.

Apasa tasta de volum sus, butonul back plus butonul de power. In momentul in care telefonul vibreaza, elibereaza butonul power. Iti vor aparea cateva informatii printre care si optiunea de wipe cu butonul de power. In momentul in care ai selectat aceasta optiune datele din telefon se vor sterge.

Daca wipe-ul nu a functionat ramane varianta de trimitere in service a telefonului tau. Imi poti spune locatia unde il poti lasa pentru a verifica daca au in stoc un telefon de schimb pentru perioada in care al tau este in service. Este necesar sa te prezinti cu certificatul de garantie si factura fiscala.

Multumesc, 
Cristina

Începător
0

Buna seara!Ma scuzati acum am putut intra...am incercat acea metoda dar nu a fost de folos...oricum multumesc.Am sa ma duc maine la Kaufland cel de la Sebastian si o sa las telefonul la ei.Va multumesc foarte mult!