Vodafone

Răspuns
Membru VIP
Ionuţ
Postări: 5.262
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Vodafone Smart 3 / Vodafone 975 Accesorii ZERO?!?

[ Editat ]

Salut Cristina!

In cazul asta optam pentru solutia oferita de mtolokan.   :smileyhappy:

Ionut

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Media Ionut :smileyhappy:

Moderator
CCristina
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Intr-adevar Ionuţ, pentru moment, puteti opta ca si mtolokan pentru husa potrivita telefonului Galaxy S ll.

Daca gasiti si alte accesorii compatibile, va rog, sa dati ca si raspuns in acest topic cu mai multe detalii.

O zi frumoasa!

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Membru de bază
mtolokan
Postări: 211
Înregistrat: ‎24-01-2012

[ Editat ]

Uite asa arata telefonul in husa.Ai nevoie de urmatoarele componenete pentru ca telefonul tau sa stea cat mai solid si fix in husa flip compatibila.1)Husa flip Galaxy SII 2)Dublu adeziv touchscreen universal 2mm 3)Un mini ferestrau si un cutter

Dupa ce ai achizitionat husa vezi ca pe partea stanga trebuie sa tai o bucatica mica de plastic ca sa ai acces la butoanele de volum(aici ai nevoie de mini fierestrau si cutter).Dupa ce ai realizat "operatiunea" cu succes potriveste telefonul in asa fel incat camera sa fie pe mijlocul lacasului taiat pe spatele husei.Dupa care ia banda dublu adeziv pentru touchscreen si lipeste cate o fasie pe fiecare latura a carcasei plus 2 fasii micute pe spatele telefonului ca sai conferi o satabilitate cat mai buna.Gata :smileyhappy: 

Ps : Stiu ca este o solutie "made in romania" insa din necesitate trebuie sa fim cat mai inventivi daca vrem sa protejam telefonul nostru intr-un mod cat mai placut si modern.Pacat ca Vodafone nu aduce acceorii pentru Smart 3 mi se pare inacceptabil politica lor insa ce sa facem....asat e ne decurcam cum putem :smileyhappy:

TKM
Membru de bază
mtolokan

Si inca o poza...

TKM
Membru de bază
mtolokan

Si inca una ...

TKM
Înţelept
caliopi
Postări: 137
Înregistrat: ‎31-03-2012

@ mtolokan

Cu placere ,man ..N-am avut ce-i face ,l-am scapat pe jos [in curte pe ciment-jucam sotron cu nepotica si mi-a sarit din buzunar   :smileymad:  de m-au apucat toate caldurile cand l-am vazut dezmembrat[bateria intr-o parte,banda laterala in alta,bla..bla] . In fine n-are nici pe drakku"  dupa cazatura ,a cazut pe colt si l-a protejat banda aia laterala care a si sarit de fapt..Asa ca  i-am luat husa flip tip i-9000 la 15 Roni. Urmeaza ,cand ajung in Bucuresti sa iau si folire de protectie..Oricum vad ca  telefonul e bagat in seama ,a aparut si in oferta mag.online  ILEX la 550 Roni.Cred ca vor urma si accesoriile ,inclusiv bateria...Eu m-am indragostit de telefonul asta, stie sa faca totul la banii astia...

Membru de bază
mtolokan

[ Editat ]

@caliopi

Mda eu l-am scapat pe al meu in autobuz in timpul mersului si a facut slide sub 3 scaune dupa care a iesit pe culoar si a cazut pe scari...nu sa intamplat nimica nici macar spatele sau rama nu a cazut...dupa acesta m-am hotarat sa-i fac o protectie cat mai buna...am incercat si husa i-9000 insa din consoderente estetice (ca trebuia taiat spatele pentru camera) m-am hotarat sa-l iau pe cel pentru SGS2.Este un tel. super la banii acestia chiar le face pe toate s ifara lag sau blocari nu stiu cum au reusit cei de la Alcatel insa hardware-ul si software-ul sunt perfect sincronizate unul pentru celalalt.Daca deja a aparut si in oferta altor magaznie decat cel Vodafone sigur in scurt timp osa apara si acceorii originale cum ar fi foli,baterie,huse flip si tpu.

Daca afli ceva concret despre accesorii sau gasesti magazine online care comercializeaza te rog sa postezi linkurile ca sa aflam si noi de ele.

TKM
Înţelept
caliopi
Postări: 137
Înregistrat: ‎31-03-2012

O.K ...sunt pe felie..

O.K...

Vizitator
Sergiu32
Postări: 6
Înregistrat: ‎03-07-2013

Salut! Am o veste buna telefonul smart mini se numeste alcatel one touch t'pop si am gasit multe accesorii pt el. Cautati pe google si veti gasi!

Vizitator
DennyDeniSsa
Postări: 4
Înregistrat: ‎10-08-2013
0

Eu am carcasa din cauciuc pentru Vodafone Smart Mini, dar este luata din Italia.