Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 31
Înregistrat: ‎01-06-2012
0
Soluţie acceptată

Vodafone Smart Prime 7

Am vazut ca a aparut un nou telefon Vodafone Prime https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/vodafone-smart-prime-7?cid=som-ro-vodafonesmartprime7-faceboo... , insa pare sa nu aiba specificatiile complete. Nu am vazut nicio informatie despre procesor. L-a testat careva? Cum merge? Se merita trecerea de la un POP C7 la un Prime 7 atata timp cat nu vad imbunatatiri enorme pe partea de hard (tot 1 Gb RAM, procesorul banuiesc ca e tot quad-core)?

Multumesc

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Vodafone Smart Prime 7

Salut!

Teoretic,fata de POP C7,cel putin,ar avea un ecran HD cu o rezolutie mult mai mare,autonomia baterie ceva mai mare,cu 4 GB mai multa memorie interna,versiune mai recenta de Android.

Vodafone
Colaborator debutant
0

Da, desi mi se pare ciudat sa comercializezi un telefon fara ca macar sa ii publici specificatiile complete. S-a jucat careva cu el? Nu stiu... pare ok. Singurul lucru care ma ingrijoreaza e acel 1Gb de RAM care pare cam prea putin la ora actuala.

Highlighted
Colaborator debutant
0

Desi m-am riscat un pic dat fiind ca inca nu exista niciun review pentru acest telefon, am decis sa il achizitionez si momentan e in faza de testare Emoticon cu limbă scoasă Ca o prima impresie, acest telefon e clar superior lui C7 atat ca si design (sticla este putin curbata spre margine, in stilul Apple sau Samsung; cele 3 butoane nu sunt vizibile si este foarte subtire) cat si ca performante (aplicatiile par sa se comporte mult mai bine) . O sa revin ceva mai tarziu cu un review mai complet.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

Salut

Si eu sunt interesat de Smart Prime 7...

@uranus15: imi poti spune te rog frumos ce procesor si ce baterie are?

Am citit pe unele site-uri Vodafone din alte tari ca are avea procesor Snapdragon 212 si acumulator de 2540 mAh (nu stiu insa daca acelasi model este vandut si de Vodafone Romania). Pentru a vedea detalii despre telefon, se poate instala aplicatia CPU-Z din Play Store (sau altele asemanatoare).

Apropo, ai gasit cumva husa si folie pentru ecran?

Mersi frumos

PS: Astept cu interes review-ul tau  Emoticon care face cu ochiul