Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎20-08-2013
0

Re: Vodafone Smart Ultra

Salut Ana! Am încercat și eu toate variantele sugerate de tine. Singura conexiune pe care o pot face este prin Moborobo(or mai fi și alte programe asemenea lui), dar conexiunea banală prin USB nu se realizează. Windows-ul zice că nu poate instala driverul USB(UniversalAdbDriver, USB_DRIVER_VODA_SMART-ULTRA-6,etc). 

Highlighted
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎30-04-2015

[ Editat ]

Salut langam ! trebuie sa ai bifat MTP ! ca sa ajungi acolo trebuie sa intri la Setari / Stocare si apoi dai click pe cele trei puncte în coltul dreapta sus si iti apar doua casute ! Bifeaza casuta cu MTP si ai conexiune !
Totul se datoreaza lipsei de driver http://developer.android.com/sdk/win-usb.html

Vizitator

Mulțumesc radublack! Bineînțeles că a mers! Mă simt ca un .....dat. N-am prea butonat androidul 5 și, deși știam de setarea sugerată de tine, nu dădeam de ea. Toate celelalte telefoane și tablete pe care le am s-au conectat fără probleme, de aceea eram un pic derutat.

O zi bună!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎09-04-2012
0

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎09-04-2012
0

Buna seara. 

Am Vodafone Ultra 6. Totul a fost ok pana la ultimul update, de acum doua zile.

Înainte bateria ma ținea o zi jumate, acum, la aceeași utilizare, abia daca tine o zi.

Butonul "home" nu mai "trezește" telefonul cum o făcea înainte, aspect care pe mine unul ma deranjează. 

In alta ordine de idei vreau un downgrade la versiunea inițială de soft. 

Nu pricep de ce Vodafone se "baga" in chestii in care este evident ca nu se pricepe!?!?! Repet: bateria ținea o zi jumate acum nici macar o zi, plus funcția pierduta a butonului "home" (care, culmea, apare in manualul telefonului).

Cum pot sa o fac?

Multumesc anticipat pentru ajutor. 

Vizitator
0

Și eu am aceeasi problemă. Păcat, telefonul mergea chiar bine. Ce e de făcut?

Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

[ Editat ]

Salutare,

Va recomand sa resetati mai intai telefonul la setarile din fabrica iar apoi sa verificati  durata bateriei.
Cat despre butonul Home, verificati daca este activata aceasta functie:  Setari-Afisare-Atingere de doua ori pentru activare-On.

Astept feedback din partea voastra.

Multumesc,
Ana

Vizitator
0

Cu butonul virtual "HOME" s-a rezolvat; despre baterie nu știu încă cum se comportă. Mulțumesc de sfat.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎10-02-2013
0

Am si eu o problema. Nu primesc deloc notificari de la aplicatia de facebook. Nici push notification, nici led nici nimic. 

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎03-07-2015
0

Salutare!

Am si eu o intrebare, ce fel de update este mai exact?

Ce anume modifica/schimba?

Cum/Unde pot vedea inainte de a face update-ul?

Nu as vrea sa il fac, doar de dragul de a-l face.

Multumesc