Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎21-07-2014
0

despre telefonul Vodafon smart4

Nu cumparati aceasta marca de telefon. Este o mare teapa. Eu am luat la oferta acest stift de telefon care la doua zile sa defectat camera foto. L-am trimis in service unde au inlocuit camera foto si a functionat doar la doua poze dupa care iar s-a defectat. Gresala mea au mai repetat-o si alte cunostinte ale mele care acum stau cu telefoanele prin service si plang dupa bani dati pe apa sambetei.

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Re: despre telefonul Vodafon smart4

[ Editat ]

Salut, spark!

Iti multumim pentru feedback! In cazul in care intampini probleme cu un telefon, recomandarea noastra este de a-l preda in cel mai apropiat magazin Vodafone, impreuna cu certificatul de garantie si factura fiscala, iar colegii mei te vor ajuta cu trimiterea acestuia intr-un service autorizat, unde va fi supus unei expertize tehnice.

In cazul in care service-ul nu poate aduce telefonul in conditii de conformitate, iti va oferi o negatie pe care o poti folosi la alegerea unui alt telefon din aceeasi clasa. Doresc sa mentionez ca nu exista o regula care spune ca telefonul va fi schimbat automat la trei intrari in service. 

De asemenea, recomandarea mea este ca dupa ce primesti telefonul din service, sa contactezi departamentul Relatii cu Clientii, folosind una din metodele prezente aici si sa soliciti o ajustare pentru perioada in care nu ai beneficiat de telefon.

Multumesc,
Adrian
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Am ajutat acum o luna pe cineva cu achiziția unui telefon.L-am direcționat către acest model.Intr-adevar,este un telefon din gama low-cost,dar pana acum raspunde așteptărilor pentru care a fost achiziționat.

Experiente neplăcute cum este a ta se pot întâmpla si cu telefoane de top.HTC M8,de exemplu. Ce facem? Nu mai cumpăram telefoane determinați de o situație punctuala? Emoticon foarte fericit

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎10-10-2013
0

Am luat si eu un Smart 4 turbo. Pana acum sunt multumit de el. Nedumerirea mea este ca nu inteleg/nu pot copia agenda pe un PC si mai ales, ce soft sa folosesc pentru a putea face legatura intre Smart si PC. Am incercat cu Android Manager 5.0. dar nu merge. Aveti vreo idee? Multumesc anticipat, Nicu Iordache

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut!

Legat de vizualizarea agendei pe PC,beneficiezi de solutia Roxanei.

"Contactele din agenda telefonica sunt sincronizate cu contul Google. Poti accesa Gmail, sa te conectezi cu credentialele aferente, iar dupa logarea in cont vei avea posibilitatea de a vizualiza contactele din telefonul tau pe calculator, accesand optiunea "Contacts":

Contacte.JPG

"

In ce priveste legatura intre Smart si PC,utilizez AirDroid.O alta solutie este SnapPea .

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎03-06-2013
0

Este o panarama de telefon. Cel mai prost telefon posibil pe care l-am avut si o sa il am vreodata. Mi-am luat teapa cu el. Vroiam un Sony Xperia E1 dar nu aveau pe stoc si m-am ales cu asta. Dupa 2 zile sa blocat androidul si nu puteam face nimic. M-au tinut o luna de zile in service. Acum daca ii dau restart la telefon imi dispar icoanele de pe ecranul principal. Imi iese din aplicatii, uneori luminozitatea la ecran imi apare pe jumatate inunecata jumatate luminata. Nu pot sa trimit nici un fisier prin bluetooth. Wi-fi merge greu la conectare, uneori se conecteaza foarte greu. Nu il recomand la nimeni. Asta e telefon de frumusete. Dar nu am ce sa fac, nu pot sa il returnez si sa imi iau alt telefon in schimb.

Vizitator
Înregistrat: ‎26-08-2014
0

Si eu am achizitionat acest tel si acum e iar in service.
Prima data nu mai raspundea touchscreen-ul
Iar inainte de sarbatori cand am iesit din casa ma sunat un coleg si display a pocnit la urechea mea.
Si cum era de asteptat cei de la regenersis ma anunta ca costul reparatiei e de 150 ron deoarece a fost interventie mecanica.
vtl
Vizitator
Înregistrat: ‎30-09-2012
0

[ Editat ]

Vodafone smart 4 are ce trei taste capacitive iluminate?

Este fabricat tot de Alcatel?

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, vtl!

Raspunsul este afirmativ pentru ambele intrebari.

Multumesc,
Adrian
Colaborator debutant
Postări: 35
Înregistrat: ‎14-09-2014
0

[ Editat ]

Trebuie sa te dezamagesc Adrian_N dar acest model de telefon NU este fabricat de alcatel ci de chinezii de la Yulong si este modelul CoolPad U8860 redenumit. Pentru a te convinge studiaza manualul de utilizare de aici  http://www.vodafone.com/content/dam/group/devices/downloads/smart4turbo/Vodafone_Smart_4_turbo_UM_RO...

Vei gasi la specificatii tehnice mai multe detalii.

smart turbo.jpg