Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎23-01-2013
0

problema vodafone smart 4 turbo

Am achizitionat un terminal vodafone smart 4 turbo si am numai probleme, dupa un anumit timp se opreste in timpul convorbirii adica apelul continua dar nu mai aud si nu sunt auzit, dupa ce opresc apelul scrie ceva de genul ca apelul nu a fost trimis sau ceva de genul acesta.Este vorba de vreo setare ceva ?sau miam luat teapa?multumesc

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: problema vodafone smart 4 turbo

[ Editat ]

Salut!

Efectueaza un reset factory,apoi vezi daca problema persista. Emoticon fericit

Daca da,ramane sa-l trimiti in service.

Vodafone
Începător
0

i dau restart merge o perioada dupa se activeaza iara si o iau de la capat.din pacate sunt dezamagit de acest brand

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, rcalarasu1978!

Poti trimite telefonul, asa cum a recomandat si Ionut mai sus, in service? Roaga colegul din magazin sa noteze cat mai multe informatii despre comportamentul acestuia exact asa cum stii ca se manifesta. 

Te astept mai apoi aici cu noutati.
Tudor

Vodafone
Începător
0

Din pacate am renuntat la el.a fost o experienta trista pentru mine si un motiv sa fa o schimbare la expirarea contractelor cu dumneavoastra.Imi puteti explica cum sa fac reset factory mai exact ce optiuni sa aleg acolo?Ms

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, rcalarasu1978!

Iti recomandam in urma cu cateva ore prin mesaj privat sa incerci resetarea din recovery mode, ca in clipul de aici https://www.youtube.com/watch?v=-iaXUEBLAqI

Poti reveni dupa ce procedezi astfel? Sa faci inainte de toate un backup al datelor importante din telefon.

Tudor

Vodafone
Începător
0

Problema persista o sal trimit la service.Am garantia factura dar nus pe numele meu este vreo problema?trebe sa trimit si accesorile ma refer incarcator casti etc?In orice reprezentanta vodafone? Va multumesc.

PS:care este timpul cat dureaza reparatia?

MS

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 406
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Telefonul se trimite cu toate accesorile la el....si plus ca trebuie si cutia de la el.

Aaaa,si nu in ultimul rand factura, certificatul de garantie+bonul fiscal .

Aveti si un mesaj privat. Mult succes va doresc !

Începător
0

Aparatul a fost trimis ieri 17.11.2015 in service.Revin cu amanunte dupa ce se intoarce de la service.multumesc Ionut si Florin Iordache

Începător
0

Problema rezolvata, diagnostic: INLOCUIT RF LINE. Ce insemana asta?Va multumesc