Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎04-04-2013
0

vodafone smart 2 firmware upgrade

[ Editat ]

salut, vad ca recent a aparut un "update 5" la firmware-ul telefonului, insa nici in acest update nu s-a rezolvat problema sunetului prea incet la difuzorul din spate (cel pe post de speaker si prin care reda soneria de apel sau alte fisiere audio).

puteti ca in update 6 (daca o sa mai fie vreun update pentru el, sper sa mai scoateti updates) sa reparati problema cu sunetul din soft care reda prea incet?

(nu are telefonul meu nimic stricat la difuzor, toate vodafone smart 2 au sunetul cam slab chiar daca ai setat la maxim volumul)

si inca ceva, ar fi ideal daca in urmatoarele updates ati putea face posibila dezinstalarea manuala a unor aplicatii mai inutile gen jocurile demo din rom, demo-urile alea doua ocupa spatiu aiurea si nu te poti scapa de ele fara root.

Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎19-07-2012
0

Re: vodafone smart 2 firmware upgrade

descarca aplicatia volume+ din google play si o sa simti diferenta de sunet
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGws...
Începător
0

am folosit si ala, l-am setat si nu e nici o diferenta, tot asa incet se aude.

Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎19-07-2012
0

eu l-am avut si era o diferenta uriasa
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

[ Editat ]

Buna xander24,

Am aflat de la Alcatel faptul ca pentru acest terminal limita maxima a volumului este de 100 dB, conform reglementarilor UE:

Normal hearing people experience loudness discomfort for sounds of level 100 to 105 dB SPL or greater at the DRP.

- Field tests with devices that limit sounds to 85 dB SPL at the DRP indicate insufficient loudness in some environments.

Multumesc,

Roxana

Începător
0

stie cineva cand apare vreun nou update 6 la firmware-ul telefonului? Emoticon fericit

si daca au de gand sa puna in urmatoarele updates posibilitatea sa mai poti dezinstala din aplicatiile de care nu ai nevoie care sunt default in rom si ocupa spatiu, gen jocurile demo, joyn ala si altele care nu sunt prea folosite de majoritatea.

Highlighted
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutare xander24,

Pentru telefonul Vodafone Smart 2, ultima versiune de software este SVN01022. Momentan nu este planificata o noua actualizare, iar acele aplicatii fac parte din OS, motiv pentru care nu pot fi dezinstalate.

Multumesc,

Paul

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎30-11-2012
0

Buna ziua, ultima versiune pe care telefonul meu o gaseste este 2.3.7-update 4 (01021). De ce nu isi face update la noua versiune daca exista ? 

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Buna kriss1980,

In cazul in care nu primesti notificarea de update accesand Software Update din telefon, iti recomand trimiterea acestuia intr-un service autorizat pentru expertiza.

Predarea terminalului se face in orice magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a garantiei, iar colegii mei te vor ajuta cu preluarea si trimiterea acestuia in service.

Multumesc,
Roxana

Începător
0

se mai aude ceva de vreun update nou la acest model sau l-au abandonat la update5 ? Emoticon fericit)