Windows Phone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
doc
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-11-2012

Re: MyVodafone pentru Windows Phone

Noua pe aici, veche si incantata utilizatoare de WP. Citind threadul, pot completa ca aplicatia myvodafone nu e in 2016, nici in 2017 (deocamdata). Probabil nici in 2018.

Traiesc excelent fara milioane de aplicatii inutile scrise pentru android, dar myvodafone e printre  putinele pe care le gasesc necesare. In continuarea ideilor citite aici (scumpa, prea putini utilizatori, inginerie nucleara, chirurgie pe creier), as mai adauga o idee.
Dincolo de asta, fara sa ma intereseze practic, constat o alta discriminare a "nefericitilor" care ies din monotonia android. Ceva reduceri la unele abonamente, ceva premiu de genul "Câştigă un city break cu aplicația MyVodafone" (descarca aplicatia - care? - plateste factura si castiga).  Nu ma intereseaza nici reducerea de un euro, nici city break la Roma, nu joc la loto si nici nu trimit taloane, dar nu pot sa nu constat, principial, ca vodafone exclude de la castig niste utilizatori. Ghinion. 

Sfătuitor
Postări: 57
Înregistrat: ‎24-01-2012

[ Editat ]

...C,est la vie !..Androidul este in Romania, un fel de PSD al sistemelor de operare mobile. Vodafone a avut un scurt moment de "ratacire" dupa care si-a bagat mintile-n cap si s-a aliniat respectuos cu 'majoritatea" ignorand total clientii de alta coloratura. In rest...vorbim discutii....

Highlighted
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎23-03-2017
0

[ Editat ]

Bună seara!

Și eu, ca tot românul care nu are, doresc să prind ziua în care o să am această extrem de complexă aplicație pe telefonul meu cu Windows 10.

Spun extrem de complexă pentru că pe celălalat telefon (un Lenovo de vreo 300 de lei pe care mai am un abonament Vdf și unul Digi) folosit exclusiv pentru 2 jocuri (a naiba tehnologie....), această aplicație refuză să se conecteze pe wireless, iar net-ul de la Digi îi produce bube.

Am înțeles că utilizatorii de Windows Phone au un moț în frunte, dar nu înțeleg cum poate fi atât de dificil sa portezi aplicația din iOS pe Windows, având în vedere că băieții de la MS au o aplicație specială pentru acest aspect (google e un bun prieten), dar na, probabil ”este sub 50” de utilizatori windows phone și compania de apartament VDF nu își permite să investească în o traducere a aplicației.

Nu am intenția de a aduce injurii sau alte chestii asemăntoare, dar e cam penibil să vezi ditamai mamutul de companie de comunicații care nu se descurcă să facă un progrămel deja făcut, dar pe altă culoare...

LE. Poate parteneriatul cu unii din producătorii de telefoane le interzice să face aplicații pentru alte sisteme de operare în afară de ”clasici”. Caut și eu motive, ca să nu mă gândesc doar la dezinteres pentru clienți.