Windows Phone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 36
Înregistrat: ‎18-12-2012

Re: MyVodafone pentru Windows Phone

Salutare am revenit.

andrei33 daca taceai ai fi lasat impresia ca esti destept. Tu macar ai descarcat aplicatia aia? Se pare ca nu, pentru ca in cazul in care ai fi descarcat-o ai fi observat ca la Vodafone Cehia (Cehia?!?! moron, noi traim in Romania) parola contului contine numai cifre stii ce sunt alea nu?.. si nu pot scrie parola mea cu litere si cifre. Nu mai discutam de legatura pe care ar putea sa o aiba Vodafone Romania-Cehia, cand in cadrul Vodafone Romania nu stiu departamentele intre ele de capul lor. Asa ca pana nu vi cu un link valabil nu stiu care dintre noi este BLIND (na ca sa vezi ca stiu si engleza).

Legat de respectul de sine, ma respect suficient de mult incat sa nu ma bag intr-un topic unde nu pot scrie ceva concret, unde habar nu am despre ce este vorba, si ma respect suficient de mult cat sa nu stau la prea multe discutii cu un "wannabe"ca tine (nici macar moderator nu esti, scuze vroiam sa spun portar, esti praful de pe presul de la intrare).

Simplu si corect ar fi fost sa revii cu o erata si sa precizezi faptul ca nu ai studiat bine problema si te-ai hazardat in a-mi raspunde mie (ca sa creasca doar numarul de postari, in care vezi doamne ai fost mai util ca un OB), dar nu, ai ales sa continui, pardon... sa incerci sa continui pe un ton ironic, pe care tu, cand l-ai primit, l-ai meritat, eu din pacate nu.

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎28-09-2013
0

[ Editat ]

Ce se mai aude despre aplicatia MyVodafone pentru telefoanele cu windows 8.1 ? O sa apara vreodata ?

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, maionez!

Raspunsul oferit de mine, in data de 24.04.2014, ramane valabil:

In momentul de fata nu dispunem de informatii cu privire la dezvoltarea unei aplicatii MyVodafone pentru sistemul de operare Windows Phone.

In momentul in care aceasta va fi disponibila, vom anunta in topicul Noutati, ramura Aplicatii powered by Vodafone, la care iti recomand sa te abonezi pentru a fi la curent cu noutatile.
Multumesc,
Adrian
Membru
0

Baieti sunteti de tot rasul. A trecut mai bine de 1 an de cand s-a deschis acest subiect. A trecut si mai mult timp de cand comercializati telefoane cu windowsphone... si o intrebare se ridica: Sunteti oare chiar in halul asta de incompetenti? Este chiar atat de greu pentru 1 programator sa arunce niste coduri si sa faceti teste apoi sa lansati programul utilitar? Windows pentru telefoane este o platforma in continua dezvoltare, in curand apare windows 10 preview tehnic pentru mobile si voi ati ramas in urma. Nu cred ca exista "nu dispunem de informatii", ci exista doar "nu ne pasa" , "ne e lene sa discutam in cadrul companiei acest subiect", "nu ne intereseaza ca utilizatorii de WP sa fie multumiti, ci doar cei Android sau iOS" sau poate VF Romania are anumite reduceri (la telefoane poate) din partea Samsung, LG, Sony, Apple, etc etc. pentru a mentine aceasta platforma la acest stadiu de ignoranta. O seara buna.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut,

Chiar nu este cazul sa se puna in conversație cuvântul incompetenta.Cu siguranță,alti indicatori pot fi acuzați de inexistenta aplicației myvodafone pentru WP.Unul,foarte important,este popularitatea sistemului de operare la o cota ce nu justifica implicarea de resurse in dezvoltarea acesteia.

Vodafone
Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012
0

De curiozitate, cam care ar trebui sa fie cota de piata a Windows Phone-ului pentru a se aloca resurse in scopul portarii de aplicații existente si pe această platformă?
Cosmin
Membru VIP
0

In ultima conversație avuta pe acest subiect se discuta de un 15%.Probabil,cota aceasta nu a suferit modificări semnificative de creștere,care sa impună modificări si la nivel de decizie.

Vodafone
Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012

Hmmm, foarte interesant ce spui tu aici. Deci au fost niste discutii pe aceasta tema? Hai sa dam niste citate, e drept in engleza, de pe un site care se numeste GSMArena. Pentru cei care nu cunosc limba engleza ma ofer sa fac traducere la cerere. Iata ce se spune in articolul din 17 martie 2014 intitulat "Windows Phone outsells the iPhone in Romania":

"Romanian newspaper ZF.ro cites a report from a market research firm GfK, which says that Windows Phone now holds 10% market share in Romania. While that may not sound a lot, it's enough to outsell iOS and become the second largest platform in the EU country. Microsoft and carriers Vodafone and Cosmote Mobile have also confirmed the information"

""Sales of Windows smartphones were in 2013 four times higher than in 2012," said Bogdan Lerescu, Head of Terminals at Vodafone Romania to ZF. Vodafone is currently the second largest mobile carrier in the country."

Deci, daca in 2014 iOS-ul era pe locul 3 la vanzarile de telefoane in Romania, in urma Windows Phone-ului care atingea o cota de piata de 10%, cum se face ca portalul Vodafone are o versiune pentru iOS, dar nu are si o versiune pentru Windows Phone? Nu cumva Vodafone Romania se face vinovat de partinire? Da, e adevarat ca iPhone-urile sunt mai scumpe decat Lumia, si prin urmare si adaosul comercial de la iPhone-uri este mai mare in comparatie cu cel de la Lumia. Oare acesta sa fie motivul pentru care Vodafone Romania investeste mai mult efort in iPhone decat in Lumia?

Sa nu ma intelegeti gresit. Nu fac polemica de dragul polemicii. Ati incercat vreodata sa accesati portalul MyVodafone de pe un terminal cu WIndows Phone? Va zic eu cum e experienta: groaznica daca nu chiar imposibila. Trebuie sa faci niste artificii doar ca sa reusesti sa te autentifici in portal.

Sper ca afirmatiile lui Ionut nu sunt si pozitia oficiala a lui Vodafone Romania. Ar fi mult prea jenant dupa parerea mea. Emoticon fericit

Cosmin
Membru VIP
0

Cu siguranță,afirmațiile mele nu reprezintă poziția oficiala a Vodafone.Din partea mea,acum sa fie lansata o versiune a aplicației MyVodafone pentru Windows Phone.Insa,ceva se întâmpla de nu se mișca nimic in acest sens.

Vodafone
Membru
0

Interesant raspunsul Cosmin_ciuc, bine ca ai venit si cu argumente, pentru ca ai reusit sa schimbi putin tonul discutiei, din "momentan nu avem informatii", in "cota de 15%" iar acum in "nu stiu de ce nu se misca treaba".

Poate sunt nefondat dar tind sa cred ca Android si iOS cotizeaza mai mult decat Microsoft. Sunt totusi curios daca in acei 15% se tine cont si de mediul business, deoarece cu modificarile care apar odata cu windows 10(securitate sporita, productivitate etc etc.), in maxim 2 ani s-ar putea ca acest ecositem sa depaseasca "bine" acel prag de cota de piata. Voi ce credeti?