iOS

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Top Aplicatii IOS Apple (Gratis dar si cu plata)

[ Editat ]

Update, azi 24 mai, preturi avantajoase:

Grand Theft Auto: Chinatown Wars pentru iPhone la 0.79 euro pentru o perioada limitata(redus 90%, de la 7.99 euro).

Grand Theft Auto: Chinatown Wars HD pentru iPad

Samurai II: Vengeance - pare frumos, insa vad daca o sa il mai descarc.

Cut the Rope: Experiments - este gratuit in varianta full, chiar voiam sa il cumpar zilele trecute Emoticon foarte fericit

Cut the Rope: Experiments HD - pentru iPad

Grand Theft Auto 3 - de cumparat, 0.79 euro

50 de titluri iOS de la EA Games cu preturi speciale:

pentru iPhone: http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewArtistSeeAll?dkId=11&ids=284800461&softwareTyp...

pentru iPad: http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewArtistSeeAll?dkId=11&ids=284800461&softwareTyp...

Se deschid automat in iTunes, odata ce ati selectat varianta dorita.

Seara faina,

Tudor.

Later edit: Am cumparat GTA 3, Jewel Quest Emerald Tear, Dead Space si o mica teapa - ME3 Datapad, pentru ca nu am citit corect informatiile din Store.

Vodafone
Highlighted
Moderator

Datorita unui articol de pe iDevice.ro, am descoperit site-ul http://www.becausewemay.com/ios.html.

Este unul destul de interesant, pentru ca acum colecteaza toate aplicatiile ce au primit discount-uri in App Store. Pentru o perioada de o saptamana, multi dezvoltatori de aplicatii ofera reduceri cu ocazia Memorial Day.

Spor la descarcat!

Tudor.

Vodafone
Moderator

[ Editat ]

Am incercat mai multe host-uri insa nu am reusit sa incarc fisierul undeva, astfel incat sa pot sa il inserez si ca imagine in corpul postarii, asa ca inserez link-ul direct de download, http://img256.imageshack.us/img256/4262/tudoriphone.jpg 

In el se gasesc toate aplicatiile descarcate de mine pana acum circa o saptamana, iar toate recomandarile sunt incercuite.

Weekend placut,

Tudor.

Vodafone
Moderator
0

Daca nu stiati, la zile importante precum Ziua Recunostintei, Craciunul, Pastele, alte sarbatori sau ca azi, Ziua Independentei, pe App Stope se organizeaza o multime de promotii si multe aplicatii devin gratuite sau ajung la pretul modic de 79 de eurocenti.

Aceste aplicatii mi le-am cumparat astazi. Spor la cumparaturi.

Capture.PNG

Tudor.

Vodafone
Moderator

Am facut curatenie recent intre aplicatiile de pe telefon si mi-am pastrat strict ceea ce folosesc zi de zi, o sa las link si voi descrie in cateva cuvinte aplicatiile din App Store din imaginea de mai jos.

CameraPlus - pentru fotografiere, dar si editarea fotografiilor cu multe functii disponibile;

Chrome - browser secundar, il folosesc in proportie de 5%, in cazuri in care Safari nu e capabil, dar mai mult pentru faptul ca are acces la istoricul din contul Google Chrome folosit pe calculator;

Tweetbot - cred ca cel mai bun client de Twitter pentru iPhone;

TuneIn Radio Pro - pentru acces la aproapte toate radiourile din lume, are si functie de inregistrare(de obicei ascult Radio Guerrilla);

Wordpress - pentru atunci cand simt nevoia de a scrie ceva pe blog si nu am acces la un calculator;

Carrot - ma ajuta la indeplinirea taskurilor, este foarte interesant pentru ca primesti puncte pentru fiecare sarcina indeplinita;

Zonga - ascult muzica si am salvate playlisturi intregi chiar direct in telefon;

Dropbox - pentru sincronizarea tuturor videoclipurilor si pozelor in cloud(am circa 65 de GB disponibili);

Stereomood - pentru mometele cand imi doresc un radio personal cu melodii pentru o anumita stare, exista si site-ul web de unde se poate asculta muzica;

Sleep Cycle - in unele dimineti imi doresc sa ma trezesc mai usor ;

Kindle - citirea cartilor si documentelor in format PDF;

Instapaper - aplicatia ce imi permite sa citesc un anumit articol la o data ulterioara, cred ca este cea mai buna de acest tip;

Pomodoro - pentru momentele in care imi doresc mai multa eficienta de la mine;

Facebook - administrarea contului personal;

RunKeeper - pentru indexarea anumitor trasee parcurse de mine;

Skype - mesagerie instant;

RushPlayer - vizualizarea fisierelor video fara a mai fi nevoie de convertirea lor ci copiere directa in iTunes;

360 Panorama - cred ca cea mai buna aplicatie de facut panorame la 360 de grade;

WhatsApp - mesagerie instant pentru prietenii care ma pot contacta astfel;

Speedtest - deseori imi doresc sa stiu capacitatea retelei intr-o anumita locatie;

Shazam(RED) - versiunea pro a aplicatiei Shazam, dar o parte din bani sunt donati de catre companie in lupta impotriva virusului hiv;

Eliberadio - asculatarea Radio Guerrilla ;

Y! Messenger - mesagerie instant;

TeamViewer - pentru momentele cand doresc sa pot controla un calculator remote;

Springpad - editare si stocare de notite in cloud;

bloom* - o aplicatie interesanta cu care poti crea un colaj foto si pune o melodie pe fundal;

DEX - pentru momentele cand am nevoie de o clarificare;

Spendings - urmarirea cheltuielilor(nu este cea mai buna aplicatie de acest tip);

Ultimele si printre cele mai importante:

Downcast(dar Instacast este mai buna) - ascultare si stocare de podcasturi;

Feedly - un RSS Reader cu care inca nu m-am obisnuit dar destul de bun;

Reeder - cel mai bun RSS Reader din momentul de fata, am testat foarte multe altele - este si aplicatia pe care o folosesc cel mai mult, asa ca am inserat si screenshot-urile de mai jos

Reeder.jpg

Vodafone
Moderator

Va arat mai jos despre cat de usor este sa achizitionati bilete la film prin Cinemagia Emoticon fericit Procesul este mult mai simplu decat pare. Aplicatia poate fi descarcata gratuit de aici pentru iPhone sau de aici pentru Android. Vizionare placuta!

Vodafone